Plusk!

Tytuł: Plusk!
Wydawnictwo:

Co zawiera pudełko?

Nie wiem czy będąc w sklepie zwróciłabym na tą niepozorną grę uwagę. Pewnie nie, bo jest mała i jedynie jej kolorowe opakowanie może przyciągać wzrok. Ale jeżeli też mijaliście ją gdzieś w trakcie zakupów i zrezygnowaliście, koniecznie wróćcie po nią szybko!

Pudełko to mała metalowa puszka, w której wnętrzu kryją się:
- instrukcja do gry
- 30 drewnianych klocków w 5 różnych kształtach i 6 kolorach
- 14 kropelek wody

Gra przeznaczona jest dla graczy w wieku od 6-106, może w nią grać równocześnie 2-6 graczy, a czas jednej rozgrywki to około 20 minut.Na czym polega gra? 

Gra jest bardzo prosta. Wybieramy klocki, następnie wybieramy jeden, który będzie podstawą. Zaczyna najmłodszy gracz, który przekazuje klocek graczowi siedzącemu z boku, ten musi go ułożyć na podstawie wieży. Kolejny gracz wybiera klocek pasujący do poprzedniego kształtem lub kolorem. Gdy wieża się zawali gracz, który to zrobił, bierze trzy zawalone klocki, a reszta która nie jest umieszczona w wieży ląduje w pudełku. Wygrywa kracz, który zbierze trzy kropelki wody lub pozbędzie się wszystkich klocków.

Moje wrażenia

Gra jest rewelacyjna! Gdzieś czytałam opis, że to świetna gra imprezowa i z tym się zgadzam! Co najfajniejsze, gdy jest więcej osób, można po prostu grać w drużynach. Ta gra chyba nigdy się nie znudzi jest to trochę połączenie jengi i bierek, więc jeżeli lubicie takie gry, ta na pewno Wam się spodoba, a śmiechu przy tym jest całe mnóstwo. Gra jak to na Egmont przystało jest bardzo porządnie wykonana, aż po kilku rozgrywkach żal, że tak mało klocków jest i trzeba od początku zaczynać, gdy już się zbierze to co trzeba, lub pozbędzie się klocków.

Jeżeli kolekcjonujecie gry takie typowo imprezowe, ta koniecznie musi się w Waszej kolekcji znaleźć. Będzie to także gra idealna dla dzieci, ponieważ uczy skupienia, rozróżniania kolorów i kształtów, a także logicznego myślenia.
Polecam! 
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka