Pamiętnik Christophera. Tajemnica Foxworth Hall - Virginia C. Andrews

Autorka: Virginia C. Andrews
Tytuł: Pamiętnik Christophera. Tajemnica Foxworth Hall
Wydawnictwo:
Jak wiecie uwielbiam książki Virginii C. Andrews dlatego nie mogłam przegapić kolejnej serii, która zaciekawiła mnie głównie z powodu tego, że znowu mogłam przenieść się do Foxforth Hall.
Trochę się też tego obawiałam, bo co może być nowego w książce, która oparta jest na historii, już mi znanej?

Po wielu latach i różnych wersjach legend, znalazł się kupiec na nawiedzone i znienawidzone przez mieszkańców Foxworth Hall.
Nowy właściciel ma zamiar zmieść to miejsce z powierzchni ziemi i wybudować coś całkiem nowego.
Mieszkańcy od lat snuli domysły co też naprawdę się tam stało.
Kristin poniekąd jest spokrewniona rodziną Foxworth i długo nie dawali jej żyć zarówno mieszkańcy jak i dzieci w szkole. Gdy wszystko trochę ucichło okazuje się, że tata dziewczyny ma być tym, który poprowadzi rozbiórkę i budowę.
Gdy na miejscu podczas pierwszych prac, ojciec Kristin znajduje pamiętnik, dziewczyna mimo sprzeciwów ojca, postanawia go przeczytać.
Co naprawdę wydarzyło się na poddaszu i jak to co przeczyta wpłynie na Kristin?

Ta książka to takie trochę odgrzewane kotlety. Nic na to nie poradzę, ale obawiam się, że autorka tym razem trochę żeruje na sukcesie sagi "Kwiaty na poddaszu". Nie wiem jakie będą kolejne części ale jedyną nowością dla mnie była historia Kristin no i też na pewno fajnie było poznać punkt widzenia Christophera w całej tej historii. Niestety, wszystko to wiedziałam też już wcześniej z tą różnicą, że teraz po prostu opowiada mi ją ktoś inny.

Sama nie wiem. Mam trochę mieszane uczucia, bo książka tak czy siak jest ciekawa i może ją przeczytać każdy i ten, kto czytał sagę i ten, który dopiero ma ją przed sobą.
Ja na pewno sięgnę po kolejną część i mam nadzieję, że będę mogła Wam powiedzieć, że warto tę serię przeczytać. Póki co, jeżeli macie ochotę, przeczytajcie.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka