Francuskie dzieci jedzą wszystko - Karen Le Billon

Autorka: Karen Le Billon
Tytuł: Francuskie dzieci jedzą wszystko 
Wydawnictwo:

 

Ile razy rozmawiając ze swoim znajomymi słyszycie: a bo Kasia znowu nie zjadła obiadu przedszkolu, a Antek nic nie je i wiecznie marudzi, a za to w Zosie trzeba jedzenie wmuszać.
Jeżeli też macie taki problem ze swoim dzieckiem, to ta książka jest dla Was, bo podobno francuskie dzieci jedzą wszystko.
Jak to możliwe?
Ja też w to nie wierzyłam, ale okazuje się, że dobre nawyki żywieniowe można wyrobić nawet u dzieci.

"Francuskie dzieci jedzą wszystko" to książka napisana z perspektywy osoby, która wie, o czym pisze. Karen Le Billon na łamach tej książki opowiada o swojej rodzinie, dlatego wszystko co pisze wydaje się bardzo autentyczne. Jej rodzina też kiedyś marudziła, że nie lubi tego, czy tamtego. Odkąd przeprowadzili się do Francji ich nawyki żywieniowe całkowicie się zmieniły, ponieważ zaczęli korzystać z dziesięciu prostych zasad wychowania szczęśliwych i zdrowych smakoszy.
Jesteście ciekawi?

W środku książki znajdziecie bardzo fajne rozdziały między innymi jak zniechęcić dzieci do jedzenia wszystkiego, czyli super rozdział o tym czego unikać przy stole, a także uczymy się delektować nowymi smakami czy bardzo ciekawy rozdział o slow food.

Ja jestem książką zachwycona i naprawdę jeżeli sami macie problem z dziećmi to myślę, że warto taką książkę przeczytać i zobaczyć, być może uda Wam się zmienić podejście malucha do jedzenia.
Polecam!

6 komentarzy :

 1. O może jako przyszły pedagog powinnam przeczytać, często na stołówce mam ostre starcia z dzieciakami :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak:)
   Chociaż tutaj głownie liczy się nabywanie dobrych nawyków w domu, ale na pewno Ci się przyda:)

   Usuń
 2. Sama co prawda niejadka nie mam, ale podobno ten etap może jeszcze nadejść. Myślę, że wyrobienie w dziecku nie tylko nawyku jedzenia, ale cieszenia się posiłków to wielka sztuka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nawet nie książka o niejadkach, ale o tym jak wprowadzać nowe jedzenie i jak właśnie wyuczać w dziecku dobre nawyki:)

   Usuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka