Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza - Astrid Lindgren

Autorka: Astrid Lindgren
Tytuł: Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza 
Wydawnictwo:
Uwielbiam Astrid Lindgren i jej "Dzieci z Bullerbyn", które czytałam kilkanaście razy. To jedna z moich ulubionych lektur szkolnych i naprawdę  ta książka niesamowicie pobudza wyobraźnię.

"Przygody Madiki.." to połączenie dwóch wydanych już wcześniej w Polsce książek. Dlatego w środku znajdziemy tak jakby dwie części: Madika z Czerwcowego Wzgórza oraz Madika i Berbeć z Czerwcowego Wzgórza. Te dwie części, tworzy całkiem spora liczba opowiadań, która całkowicie pochłonie małego czytelnika.

Madika to dziewczynka, która ma siedem lat i młodszą siostrę. Jej głowa jest pełna pomysłów dlatego często wpada w kłopoty.
Jak możecie się domyślać często wychodzi z kłopotów bez uszczerbku ale jej przygody mogą być przestrogą dla dzieci czytających "Przygody Madiki".

Książka jest napisana typowym stylem Astrid Lindgren. Zabawa, beztroskie dzieciństwo i mnóstwo dobrego humoru to zdecydowanie słowa, które opisują tę książkę ale także wszystkie inne książki tej autorki. Jeżeli lubicie piękne historie, które od początku pochłaniają uwagę i pobudzają wyobraźnię to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł.
Szkoda, że książka nie została wydana z ilustracjami, bo myślę, że te historie mogłyby też zainteresować całkiem małych czytelników. Co prawda ilustracji jest kilka ale zdecydowanie za mało.
Mimo to, ta książka na pewno będzie fajnym pomysłem na prezent dla starszego dziecka, które potrafi już czytać. Jestem pewna, że bardzo szybko zostanie przeczytana.
Polecam!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka