Rywalki. Królowa i Faworytka - Kiera Cass

Autorka: Kiera Cass
Tytuł: Rywalki. Królowa i Faworytka
Wydawnictwo:

 


Bałam się, że z tą książką będzie dokładnie tak samo jak z częścią Książę i Gwardzista.
Mimo to, nie mogłam sobie jej odpuścić. W środku na wszystkich fanów i fanki serii Rywalki czekają dwa opowiadania: Królowa oraz Faworytka, a także dodatkowo cztery krótkie opowiastki, o ile mogę je tak nazwać, uzupełniające całą serię.

Całość naprawdę przeczytałam z ogromnym zaciekawieniem i na pewno nie jest to tak, jak w przypadku wcześniej już wspomnianego tytułu, czego się obawiałam. "Królowa i faworytka" rzuca nieco światła na całą serię, uzupełniając ją o brakujące elementy.

Z opowiadania "Królowa" dowiemy się nieco więcej o mamie Maxona, a wiemy z całej serii, że była to królowa mądra i oddana. Ona też kiedyś walczyła w eliminacjach o serce męża.
Natomiast opowiadanie "Faworytka" zostało poświęcone w całości Marlee, która dla miłości poświęciła wszystko. Wcześniej nie wiedzieliśmy co czuła wiedząc, że zaraz zginie, teraz możemy się tego dowiedzieć.

Ogólnie jeżeli miałabym stwierdzić czy warto kupić tę książkę czy nie, to uważam, że jak najbardziej. W przypadku części "Książę i Gwardzista" uważam, że to strata pieniędzy, ale ta część to takie uzupełnienie, które na pewno warto poznać.
Polecam!

8 komentarzy :

 1. Mam u siebie na półce. Przeczytałam nawet kilka stron, ale odłożyłam z powrotem.
  Muszę znów po nią sięgnąć :)
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Kusi mnie trochę ta książka, może kiedyś ją zakupię!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż, na mnie czekają jeszcze właśnie te dwa dodatki i o ile "Książę i Gwardzista" stoi i kurzy się na półce, bo ciągle nie mam czasu po nią sięgnąć, o tyle "Królowej i Faworytki" jeszcze nie posiadam, ale z chęcią zaznajomiłabym się z nią :)

  Pozdrawiam,
  http://faaantasyworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie tą ksiązką :) Uwielbiam wszystko co o miłości :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od pewnego czasu planuję poznać tę serię, więc wypadałoby w końcu zabrać się za "Rywalki". :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem wielką fanką tej serii książek, właśnie ją czytam i również polecam, jest bardzo fajna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio udało mi się przeczytać trzy części Rywalek czwarta jest dla mnie niedostępna niestety. A Książę i Gwardzista.. nie była taka zła, ale mogłaby być lepsza. A co do recenzowanej przez Ciebie części.. Marlee to była moja ulubiona, zaraz po królowej Amberly dziewczyną w serii. A jak pomyślę, że nie ma jej w żadnej bibliotece.. żal ściska moje serce. A kupować jej nie będę, bo bez sensu jest wydawać pieniądze na część całej serii. ;/ Aaaa, chyba tego nie przeżyję. :(

  Pozdrawiam ciepło i zapraszam do siebie,
  http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka