Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych - Marianna Oklejak

Autorka: Marianna Oklejak
Tytuł: Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych
Wydawnictwo:

 


Ta książka jest przepiękna! Mam już ją jakiś czas na swojej półce i przyznam się Wam, że uwielbiam ją przeglądać. Jest wzorzysta, kolorowa, inspirująca i bardzo pobudza wyobraźnię.

Kultura ludowa i tradycja w tych czasach zdaje się umierać śmiercią naturalną. Mało kto pamięta, celebruje czy przekazuje dalej. Dlatego bardzo mnie cieszy, że taka książka powstała i że nie tylko dzieci ale i dorośli mogą po nią sięgnąć i przypomnieć sobie jak to jest.

Książka rozpoczyna się mapą Polski, z którą dziecko może się na początek po prostu zapoznać.
Na kolejnych stronach na czytelnika czekają plansze, aż 36, które przedstawiają różne aspekty polskiego folkloru. Od wzorów po tradycyjne stroje, zabawki czy zwyczaje. Część plansz wzbogacona jest o regionalne przyśpiewki.
Bardzo fajne jest to, że każda plansza jest opisana, szkoda tylko, że z tyłu książki, a nie gdzieś obok, bowiem takie skakanie z przodu do tyłu z czasem jest irytujące. Mimo to, książka jest tak cudowna i tak pięknie wydana, że naprawdę tę drobną niedogodność, da się jakoś znieść.

Ja książką jestem oczarowana i myślę, że jeżeli chcecie dać dziecku taki prezent naprawdę wartościowy, to ta książka będzie strzałem w dziesiątkę. Pokazujmy dzieciom nasz folklor i tradycje. Polska to naprawdę piękny i bogaty w różne wierzenia i tradycje, a także w folklor kraj. Pokazujmy to!
Polecam!
 Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka