Grey - E.L. James

Autorka: E.L. James
Tytuł: Grey 
Wydawnictwo:

 

Całą trylogię o Greyu o dziwo wspominam bardzo dobrze. Bo choć książka jest jaka jest, autorka przedstawiła w ciekawy sposób historię chłopca, skrzywdzonego przez kobiety.
"Grey" to nowość, ale też niejako uzupełnienie trzech części, z tą różnicą, że jest napisana z punkt widzenia Christiana.
Nie wiem za bardzo na co liczyłam, ale mimo wszystko, czuje się nieco zawiedziona.

Akcji nie będę Wam opowiadać, bo jeżeli czytaliście całą trylogię, to tutaj nie znajdziecie niczego nowego.
Zastanawiacie się pewnie, dlaczego zdecydowałam się ją czytać, jeżeli wiedziałam, że taki jest zamysł tej książki?
Odpowiedź jest prosta, liczyłam na jakiś element zaskoczenia. Niestety nie dostałam go. Myślałam, że być może dowiem się rzeczy, które gdzieś w jakiś sposób były pominięte w trzech częściach, ale otrzymałam dokładnie taką samą historię, tylko napisaną z innego punktu widzenia. Dla mnie to takie odgrzewane kotlety i naprawdę mało kiedy krytykuję książki, które czytam, bo z reguły udaje mi się je dobrać odpowiednio do siebie, ale tym razem uważam, że się pomyliłam.

Oczywiście, jeżeli chcecie poznać punkt widzenia Greya i po prostu odświeżyć sobie tę historię, to jak najbardziej można się tym tytułem zainteresować. Jeżeli jednak oczekujecie tego co ja, to lepiej zakończyć spotkanie z Greyem na trzeciej części i po tę nie sięgać.
Zaletą tej części jest na pewno to, że bardzo szybko się ją czyta, bo wszystkie sytuacje są już nam znane. Siedzimy więc w głowie Greya i poznajemy historię raz jeszcze, jego oczami.
Jeżeli jesteście ciekawi jak to jest to przeczytajcie:)

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka