Niewypowiedziane słowa - Agata Kołakowska

Autorka: Agata Kołakowska
Tytuł: Niewypowiedziane słowa 
Wydawnictwo: 

 

Hanka całe życie żyje w cieniu zmarłej siostry, Andrzej w cieniu idealnego brata, Łucja od zawsze była oczkiem w głowie taty, a Mariusz ukochanym synem mamusi.

Hanka i Mariusz tworzą udaną, aczkolwiek nie do końca szczęśliwą parę, Łucja i Andrzej zaś udaną na pozór, bowiem każde z nich w swoim towarzystwie nie czuje się dobrze.
Hanka chce mieć szczęśliwy dom, Mariusz sam nie wie czego chce. Andrzej chce być doceniany, natomiast Łucja potrzebuje kogoś kto będzie wiecznie ją adorował i zabierał na sam szczyt czegoś, co nie jest do końca sprecyzowane.
Gdy więc Mariusz i Łucja przypadkiem spotykają się w operze, coś zaczyna iskrzyć, natomiast Hanka i Andrzej poznają się w aptece. U nich tak jak i w przypadku Łucji i Mariusza najpierw rodzi się przyjaźń, a zaraz za nią...no właśnie. Co?
Ile mogą zdziałać słowa, które kołaczą się w głowie, a które nigdy nie zostaną wypowiedziane? Czy bohaterowie skorzystają z szans, które daje im los?

"Niewypowiedziane słowa" to kolejna już rewelacyjna książka Agaty Kołakowskiej. Uwielbiam tą autorkę i jeszcze na żadnej jej książce się nie zawiodłam. Tym razem Autorka zwraca uwagę na ważną rzecz - rozmowę. Bohaterowie po prostu nie potrafią ze sobą rozmawiać. Łucja cały związek z Andrzejem była sfrustrowana. A wystarczyło z nim po prostu porozmawiać. Wpatrzony w nią mąż, na pewno by zrozumiał czego ona oczekuje gdyby mu o tym po prostu powiedziała. U Mariusza problem był inny. Miał wiele wątpliwości, ale zamiast porozmawiać o nich z Hanią, wolał nic nie mówić i po prostu poddawać się temu, co zarządzi mama. Hanka i Andrzej zamiast postawić się rodzicom, Hania  w przypadku zmarłej siostry, Andrzej brata na piedestale, woleli słuchać na każdym spotkaniu jakie to ich rodzeństwo było lub jest idealne. A wystarczyło porozmawiać.

Cała akcja książki kręci się wokół bardzo ważnej czynności jaką jest rozmowa.
Jeżeli chcecie naprawdę życiowej książki koniecznie przeczytajcie. Ta historia daje do myślenia:)
A Wy rozmawiacie ze swoimi partnerami czy wolicie pewne sprawy przemilczeć?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka