Szczęście na dzień dobry - Jamie Cat Callan

Autor: Jamie Cat Callan
Tytuł: Szczęście na dzień dobry
Wydawnictwo:Bardzo lubię takie "paryskie" książki i czytam praktycznie wszystkie, które wychodzą na rynek.
Uwielbiam paryską kulturę, sposób jedzenia, ubiór i wszelkie poradniki, które poruszają ten temat. "Szczęście na dzień dobry" to książka napisana właśnie w takiej formie poradnika, mówiąca o tym co to jest szczęście i jak czerpać z życia tyle ile się da.

Jak to robią Francuzki, że zawsze są uśmiechnięte, pełne pasji i apetytu na życie? A do tego doskonale wyglądają i emanują dobrymi manierami? Okazuje się, że wcale nie trzeba mieć pełnego portfela i równie pełnej torby wdzięku, bo wystarczy po prostu cieszyć się z małych rzeczy!

Książka zawiera dwanaście rozdziałów, z których każdy jest równie ciekawy. Dowiemy się trochę o paryskim jedzeniu, flircie i ubiorze.
Nowością, przynajmniej dla mnie są bardzo pomocne podsumowania: "czego uczą nas Francuzki", które niejako zbierają rozdział w całość. Fajne też są wszystkie zawarte w niej porady, które możemy z marszu wypróbować. W środku znajdziemy też przepisy na potrawy wspomniane w książce.
Oprócz tego są gotowe porady dotyczące ubioru, na przykład ładne i eleganckie zestawy za grosze. Okazuje się, że aby czuć się pewnie wcale nie trzeba wydać majątku na ubrania, wystarczy po prostu czuć się w nich dobrze i pewnie.

"Szczęście na dzień dobry" to przepięknie wydana książka, która będzie doskonałym pomysłem na prezent!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka