Konsekwencje pożądania - Aleatha Romig

Autorka: Aleatha Romig
Tytuł: Konsekwencje pożądania
Wydawnictwo: 

 

Już coraz rzadziej sięgam po tak zwaną literaturę erotyczną, ale czasami zdarza mi się jeszcze coś przeczytać. Tym razem nie miałam do czynienia z typowo erotyczną książką, choć niektóre wątki na pewno można by do nich zaliczyć, ale za to zaciekawił mnie opis wydawcy.

Claire była młodą, pełną życia kobietą. Była, dopóki nie została bezczelnie porwana. Jej porywaczem okazał się 45-letni Anthony-biznesmen i niezwykle agresywny mężczyzna.

Claire nie potrafi pogodzić się z tym co się stało. I mimo, że do dyspozycji ma piękny apartament i swoją służbę, nie chce zapomnieć swojego poprzedniego życia i dać się stłamsić mężczyźnie, który na nią nie zasługuje.
Wkrótce okazuje się, że Claire została porwana ponieważ podpisała umowę. Gdy wygaśnie będzie wolna. Ale czy jest w stanie udźwignąć poniżanie i konsekwencje swoich nieodpowiednich zachowań? Oraz podstawowa kwestia, czy jest w stanie się dostosować do panujących w życiu Anthonego zasad?
Dlaczego została porwana i co tak naprawdę stoi za całą sprawą?

Przyznam, że przez tę książkę trudno było mi przebrnąć. Czytałam ją chyba cały tydzień albo i dłużej, ale tylko dlatego, że nie potrafiłam zrozumieć postępowania bohaterki.
Tutaj będzie spoiler więc jeżeli nie czytaliście, a macie w planach omińcie ten fragment recenzji.

Ci, którzy czytali, słuchajcie skoro Anthony dał jej wybór: ożeń się ze mną lub zabieraj się i odejdź, to chyba jasne, że wybieram drugą opcję. Po tym co jej zrobił, ona jeszcze wyszła za niego za mąż? No rany! Istna masakra! Nawet jeżeli była zakochana. Mogła ruszyć mózgownicą i doszłaby do tego, że to taki typ człowieka i lepiej nie będzie nigdy.

Ok, koniec spojlera.
Za nic w świecie nie potrafiłam jej zrozumieć i nawet nie było mi jej żal, bo miała możliwość zmiany, a z niej nie skorzystała.
Książka jest naprawdę inna i bardzo podoba mi się tego typu fabuła. W końcu głównie przez opis zdecydowałam się na przeczytanie tej książki i gdyby główna bohaterka, a właściwie jej bezsensowne postępowanie mnie tak nie wkurzało, na pewno szybciej bym ją przeczytała.

Jeżeli macie w planach, koniecznie przeczytajcie. Jeżeli czytaliście, podzielcie się wrażeniami w komentarzach. Wiem, że na pewno przeczytam kolejne części. Jestem ciekawa jak skończy się ta historia.
Zdecydowanie polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka