Trudny mężczyzna - Anna Bednarska

Autorka: Anna Bednarska
Tytuł: Trudny mężczyzna 
Wydawnictwo:Wszyscy przyjaciele Olgi myślą, że u boku Adama wiedzie stabilne i cudowne, ale przede wszystkim szczęśliwe życie. Ona sama też tak myśli, ale coraz częściej zastanawia się jaki sens ma bycie razem na odległość, gdy ta druga osoba nie chce się ustabilizować?

Olga ma pracę, dom, wspaniałych przyjaciół i chłopaka. Adam to wzięty pisarz, który swoje życie układa w Warszawie, odwiedzając czasami swoją dziewczynę. Co tydzień, para spotyka się ze swoimi przyjaciółmi Mają i Rafałem.

Gdy na jednej z imprez, Olga poznaje Radka, wszystko się zmienia. Kobieta uwikłana w jeden trudny związek, ładuje się emocjonalnie w kolejną relację, na którą nie jest gotowa. Kogo wybierze Olga i jakie będą tego konsekwencje?

"Trudny mężczyzna" to bardzo "trudna" książka. Z jednej strony wygląda na zwykłą powieść o kobiecie, która nie wie co zrobić i jaką decyzję podjąć, ale z drugiej strony to fantastyczny portret psychologiczny kobiety, która ma wokół siebie praktycznie samych toksycznych mężczyzn.
Zarówno Adam jak i Rafał, a także Radek to mężczyźni, którzy mają swoje problemy, swoje grzechy, swoją przeszłość i obciążają tym wszystkim Olgę.
Ona, choć myśli, że sobie z tym wszystkim radzi jest zupełnie na odwrót, o czym czytelnik sam może się przekonać czytając kolejne strony powieści.

Ja choć na początku nie byłam przekonana do tej książki i już miałam ją odłożyć, bo jakoś mnie nie wciągnęła, teraz po skończeniu jestem naprawdę zadowolona. Martwi mnie tylko obraz par w tej książce. Czy naprawdę nie można stworzyć już prawdziwego związku bez skoków w bok, zdrad i kłamstw? Trochę smutny obraz miłości tutaj jest pokazany. Mimo to, jeżeli też macie aktualnie taki kryzys nie poddawajcie się, bo ta historia ma coś w sobie i naprawdę warto ją przeczytać.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka