Dziecioodporna - Emily Giffin

Autorka: Emily Giffin
Tytuł: Dziecioodporna 
Wydawnictwo:

 


Dziecioodporną pierwszy raz czytałam dobrych kilka lat temu. Ponieważ w lipcu miała premierę najnowsza książka tej Autorki, postanowiłam nadrobić zaległości i napisać Wam recenzje wszystkich jej książek. A musicie wiedzieć, że czytałam wszystkie, które są dostępne w Polsce. Uwielbiam twórczość Autorki.

"Dziecioodporna" to historia małżeństwa, które całe swoje życie zarzekali się, że dzieci do szczęścia są im zbędne. Na tym budowali swoje życie i tego się trzymali.
Claudia i Ben są szczęśliwym małżeństwem, to trzeba im przyznać. Do tej pory trzymali się planu i nie rozmawiali o dzieciach, natomiast realizują się w pracy i w życiu towarzyskim.
Wszystko jednak zmienia się gdy w domu przyjaciół pojawia się mały człowiek. Nagle okazuje się, że Ben także chce mieć dziecko. Pragnie zostać ojcem i w końcu podporządkować swoje życie komuś innemu niż tylko sobie. Claudia nie chce nawet o tym słyszeć. Jest zła na męża, że łamie ich umowę. Czy ich małżeństwo przetrwa próbę?

Przyznam, że choć książka wydaje się lekka to problem, który jest w niej poruszany jest naprawdę poważny. Często jest tak, że jedna osoba w związku chce dziecko, druga nie jest gotowa lub też nie chce.
Nie można pójść na kompromis, bo dziecko, to nowe życie, za które trzeba wziąć odpowiedzialność. I właśnie o tym jest ta książka.
Cudownie się ją czyta i naprawdę jeżeli jeszcze jej nie znacie polecam przeczytać!

Zostawiam Wam również fragment najnowszej książki Emily Giffin: Pierwsza przychodzi miłość

8 komentarzy :

 1. Być może w wolnej chwili kiedyś sięgnę ;) Na razie mam za sobą jedno, niezbyt udane, spotkanie z Autorką ;(

  OdpowiedzUsuń
 2. Wczoraj skończyłam czytać i potwierdzam, że mimo lekkości stylu, autorka porusza bardzo ważne tematy. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach poznanie twórczości tej autorki. Może zacznę właśnie do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygowała mnie ta książka, to będzie taka przyjemna obyczajwka, tak myślę.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka