Miłość i kłamstwa - Cecelia Ahern

Autorka: Cecelia Ahern
Tytuł: Miłość i kłamstwa 
Wydawnictwo:

 

Fergus wychowuje się wśród kilku braci i nie jest łatwo. W szkole również kłopoty go nie omijają. Jedyną odskocznią od życia, które prowadzi są marmurki. Gra w kulki pozwala mu zapomnieć o upokorzeniach, przykrościach i sprawia, że czuje się kimś lepszym. Fergus ćwiczy po kilka godzin dziennie i jego życie zupełnie się zmienia za sprawą tej pasji.

Choć los go nie oszczędza, Fergus odnajduje miłość swojego życia - Ginę. Niestety biorąc z nią ślub, rezygnuje tym samym z kontaktów ze swoją rodziną, która wydaje się prosta i głośna w towarzystwie eleganckich krewnych jego żony. Mężczyzna wkrótce dowiaduje się, że żona nie podziela pasji marmurkowej i każe mu jak najszybciej przestać zachowywać się jak mały chłopiec. Fergus choć serce mu pęka, zaczyna okłamywać żonę.

Gdy Sabrina, córka Fergusa po latach odkrywa kolekcję marmurków ojca, nie wierzy, że mógł on coś tak istotnego ukrywać przed żoną i córką. Kobieta, postanawia dowiedzieć się jak to się stało, że nie wiedziała o pasji ojca i krok po kroku odkrywa przeszłość taty.

"Miłość i kłamstwa" to niestety historia jakich wiele. Przyznam, że mnie nie zaskoczyła, a jednak trochę na to liczyłam. Jak na panią Ahern, ta książka to taki średniak.
Mimo to, czytało się bardzo szybko, jak zawsze, no i fajnie było odkryć kolejną rodzinną tajemnicę.
Kto by pomyślał, że za kolekcją kulek może kryć się tyle sekretów:)

Znacie ten tytuł? Macie w planach?
 
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka