Konsekwencja namiętności - Aleatha Romig

Autorka: Aleatha Romig
Tytuł: Konsekwencja namiętności 
Wydawnictwo:

 

Nie tak dawno mogliście przeczytać recenzje pierwszej części tej serii "Konsekwencje pożądania".
Nie była to kontynuacja, której bardzo wyczekiwałam, ale gdy się już pojawiła to bardzo chciałam poznać co będzie dalej.

Gdy zaczynałam czytać pomyślałam sobie: a na pewno znajdzie sobie kogoś nowego, zapomni o Tonym, on tam może ją postraszy, ale generalnie wszystko będzie ok. Drugą wersją tego jak mogą potoczyć się losy bohaterki było to, że może da się podejść swojemu mężowi, a ten znów będzie robił z nią co chciał.
Oczywiście ani jedna, ani druga moja wersja się nie sprawdziła, a to co wydarzyło się na kartkach książki, przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Claire usiłuje odbudować swoje życie po tym gdy cudem wyszła z więzienia. Pomaga jej w tym przyjaciółka Amber, a także jej brat.
Gdy wszystko wydaje się iść swoim nowym torem, do życia kobiety powraca były mąż, który postanawia odbudować jej zaufanie i zdobyć na nową jej miłość.
Ale czy to jest możliwe po tym co razem przeszli?
Claire choć bardzo boi się byłego męża ma też do niego ogromny sentyment i coś ją do niego ciągnie. Czy kobieta znów da sobą manipulować? A może wydarzenia, które miały miejsce, czegoś ją nauczyły?

Przyznam, że postawa główne bohaterki nic, a nic się nie zmieniła. Nie chcę tego pisać, bo to może niezbyt miłe, ale jaka naiwna była taka została. To co w tej książce się dzieje to masakra. Chociaż na końcu znajdziemy wyjaśnienie, kto za tym wszystkim stoi, to ja nie wierzę w to, że Tony może się cudownie zmienić. Jeżeli ktoś tak traktuje kobiety jak on i manipulacją, pieniędzmi i wymuszeniem zdobywa świat, to o czym tutaj mówić.
Tę część czyta się zdecydowanie szybciej. Chociaż ma 600 stron, ja przeczytałam ją chyba w 1,5 dnia z przerwami, a tę poprzednią część, pamiętam czytałam bardzo, bardzo długo, bo nie potrafiłam zrozumieć głównej bohaterki.
Teraz nadal jej nie rozumiem, ale już wiedziałam czego się spodziewać, więc byłam na to przygotowana.
Jeżeli nie znacie tej serii, możecie przeczytać. W drugiej części choć bohaterka nadal jest naiwna, podoba mi się jej przemiana, więc czytanie tej książki było naprawdę zaskakujące i przyjemne, bo musicie wiedzieć, że Autorka nie pozwala się czytelnikowi nudzić!
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka