The Witch Hunter. Łowczyni - Virginia Boecker

Autorka: Virginia Boecker
Tytuł: The Witch Hunter. Łowczyni 
Wydawnictwo:

 

Długo nie umiałam się zdecydować na to, aby zacząć czytać tę książkę. Jakoś, ani ta okładka mnie nie zachęciła, ani opis, chociaż akurat książki o wiedźmach lubię. Sama nie wiem czemu tak się stało.
O dziwno, akcja książki wciągnęła mnie już na samym początku i jeśli też przeżywacie to co ja, koniecznie bierzcie się za czytanie!

Dla Elizabeth - Caleb był całym światem. To z nim się wychowała, to jemu powierzała największe swoje sekrety, w końcu to z nim spędzała wolny czas i w nim się po cichu podkochiwała.
Razem z Calebem, została wierną poddaną Blackwella służąc mu i zostając łowczynią czarownic.
Wszystko zmieniło się gdy przy dziewczynie zostały znalezione zioła, które są zakazane, a okazują się dodatkowo trujące.
Elizabeth zostaje wtrącona do lochu i skazana na śmierć na stosie. Caleb obiecuje, że jej nie zostawi i uratuje, ale choć dni mijają, przyjaciel się nie pojawia.

Z opresji i pewnej śmierci ratuje ją wróg - Nicholas, największy przeciwnik Blackwella.
Elizabeth wie, że musi dojść do siebie i koniecznie na nowo wkupić się w łaski swojego pana.
Jest tylko jeden sposób aby to zrobić. Musi zabić Nicholasa.

"Łowczyni" to doskonała książka, która niesamowicie wciąga już na samym początku. Bardzo duża różnorodność postaci, z różnymi charakterami sprawia, że książkę czyta się doskonale i naprawdę trudno bohaterów nie polubić. Ja dodatkowo jestem fanką miłosnych wątków w tego typu książkach więc strasznie podobało mi się to, że czytelnik może być niejako świadkiem nie tylko rodzącej się miłości, ale także przemiany głównej bohaterki.

Do tej pory Elizabeth była lojalna, ale tak naprawdę nie miała prawdziwych przyjaciół, o czym dowiecie się zapewne z książki. Dopiero gdy poznała całą ekipę Nicholasa, dostrzegła to co w życiu jest najważniejsze i fajnie, że czytelnik mógł być tego świadkiem.

Oczywiście polecam! I czekam na kolejną część:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka