Kiwi leć, nielocie leć

Tytuł: Kiwi leć, nielocie leć
Wydawnictwo:

 

Co zawiera pudełko?

Ta gra składa się z wielu elementów, które tworzą bardzo ciekawą całość. Do dyspozycji mamy podpórkę na planszę, planszę, tekturową kratkę, która wyznacza pola gry, rampy z gumką oraz 40 żetonów po 10 w każdym kolorze.
Celem gry jest umieszczenie swoich kiwi w 4 sąsiadujących polach jak najszybciej.
Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku od 5 lat. Czas jednej rozgrywki to 15 minut. Aczkolwiek w przypadku gdy grają dwie osoby, jedna rozgrywka trwa zdecydowanie krócej.


Na czym polega gra?

Po przygotowaniu planszy oraz ramp, a chwilkę to zajmuje, gracze pozbywają się swoich kiwi strzelając nimi z ramp do odpowiednich pól. Oczywiście jest cała lista zakazów czego nie można robić strzelając kiwi, na przykład nie można przykrywać pudełka rękami czy też dotykać żetonów innych graczy. Ten kto jako pierwszy ułoży swoje kiwi w kwadrat, wygrywa rozgrywkę. Oczywiście musi to wszystkim oznajmić krzycząc KIWI!


Moje wrażenia

Generalnie przy grze jest masa śmiechu i naprawdę trzeba się wykazać niezwykłą zręcznością aby trafić w odpowiednie pola. Można też przeszkadzać innym graczom w grze, uniemożliwiając im strzelanie w odpowiednie pola.
Kiwi, to gra typowo imprezowa. Najbardziej denerwującym aspektem tej gry jest szukanie kiwi po całym pokoju, w momencie gdy nie trafimy nim w planszę, a inny zawodnik w  najlepsze umieszcza swoje żetony w polach.
Jeżeli szukacie fajnej, rozrywkowej gry, myślę, że to będzie strzał w dziesiątkę.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka