Najpierw mnie pocałuj - Lottie Moggach

Autorka: Lottie Moggach
Tytuł: Najpierw mnie pocałuj
Wydawnictwo:

 

Leila to młoda ale bardzo wycofana dziewczyna. Przez swoje zahamowania, a także przez chorobę matki nie ma znajomych, chłopaka ani żadnego życia towarzyskiego.
Wszystko zmienia się po śmierci matki, gdy dziewczyna zaczyna sama mieszkać. Całkowicie izoluje się od zewnętrznego świata i żyje w świecie internetu i forum internetowego, które jest dla niej jak drugi dom.
To tam poznaje ludzi myślących jak ona, a szczególnie do gustu przypada jej właściciel forum, który jest nie tylko elokwentny ale widać, że tak jak i ona żyje życiem forum i wierzy w to co sam myśli.

To właśnie na forum Czerwona Pigułka, Leila w końcu spotyka się z akceptacją innych ludzi. Gdy Adrian-właściciel forum, proponuje Leili przejęcie życia Tess, która chce popełnić samobójstwo, dziewczyna jest w szoku.
Nie chce jednak stracić w oczach chłopaka, w końcu również sama uważa, że kto ma ochotę się zabić, ma prawo to zrobić.
Zaczynają się żmudne przygotowania do tego aby Leila dobrze udawała Tess w sieci przed jej znajomymi i rodziną. Czy to się uda?
Kim jest Tess i dlaczego chce się zabić?
O tym przeczytacie w książce "Najpierw mnie pocałuj" 

Przyznam się, że bardzo mnie ta książka zaciekawiła i z wielką przyjemnością zaczęłam ją czytać, jednak do samego końca czegoś mi w niej brakowało. Choć jest to bardzo wielopłaszczyznowa książka i Autorka podejmuje w niej bardzo trudne tematy jak: samobójstwo, wyobcowanie, manipulacja czy samotność, to jednak książka jest jakaś taka bez ikry. Przeczytałam ją do samego końca ale brakowało mi w niej prawdziwych emocji.
Do końca też nie rozumiałam Leili i niezbyt się z nią zżyłam jednak sama historia na pewno zasługuje na uwagę.
Jeżeli macie ochotę, przeczytajcie.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka