Dobroć nieznajomych - Katrina Kittle

Autorka: Katrina Kittle
Tytuł: Dobroć nieznajomych 
Wydawnictwo:

 

Sarah nigdy nie myślała, że przyjdzie jej się zmierzyć z samotnym wychowaniem dwóch synów.
Odkąd jej mąż umarł, kobieta zdana jest tylko na siebie. Ból po stracie najważniejszej osoby nie traci na intensywności, a do tego mnóstwo problemów spotyka ją ze strony synów. Oprócz tego trzeba zarobić na utrzymanie i jakoś nie dać się pogrążyć rozpaczy.

To wszystko przerasta kobietę, a zarówno Nate jak i Danny również cierpią po stracie ojca. Wszystko zmienia się pewnego deszczowego poranka, gdy Sarah podwozi do szkoły syna swojej najlepszej przyjaciółki Jordana.

Chłopiec nie wygląda dobrze, a do tego prosi aby zatrzymała się na poboczu drogi aby mógł się załatwić. Kobieta tknięta złym przeczuciem postanawia sprawdzić co dzieje się z chłopcem i zastaje go na podłodze z wbitą igłą. Chłopiec nie daje znaków życia.
Trafia do szpitala, a tam cała prawda wychodzi na światło dzienne.
Zarówno Jordan jak i Sarah są przerażeni. Jordan tym, że ktoś odkrył jego sekret, a Sarah, że nic wcześniej nie wiedziała.
Zaczyna się walka, która nigdy nie powinna mieć miejsca.

"Dobroć nieznajomych" to trudna i bardzo bolesna opowieść, ale jak wiele daje do myślenia. To niesamowite jak uważnie trzeba patrzeć na dziecko i jak wyraźne one daje znaki, że potrzebuje pomocy. Sarah w domu Jordana była kilka razy w tygodniu! Przyjaźniła się z jego rodzicami i nigdy nic nie zauważyła. Jordan był zdany sam na siebie. Cierpiał i myślał, że tak musi być. Jego spaczony umysł nie jeden raz sprawi, że włosy zjeżą się Wam na głowie. To niesamowite jaką dorośli mają władzę nad dzieckiem i jak mogą nim manipulować. Dziecko kocha bezwarunkowo i w tej książce pokazany jest właśnie obraz takiego, a nie innego życia.

Polecam Wam ten tytuł. Na długo zapada w pamięć i jest naprawdę bolesny, ale również skłania do przemyśleń i też do uważnego obserwowania dzieci, a przede wszystkim do szybkiego reagowania na ich krzywdę.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka