Kobieta w oknie - J.A Finn

Autor: J.A Finn
Tytuł: Kobieta w oknie
Wydawnictwo:

 


Życie Anny od 10 miesięcy stoi w miejscu. W przenośni i dosłownie. Kobieta, od 10 miesięcy nie otwarła okna i nie opuściła swojego domu. Wszystko przez agorafobię.

Kobieta całymi dniami pije wino i ogląda stare filmy. Jej słabością zaraz obok wina jest też obserwowanie sąsiadów i tym zajmuje się podczas długich samotnych dni w swoim więzieniu jakim stał się jej dom.
Gdy po drugiej stronie ulicy pojawiają się nowi sąsiedzi wszystko się zmienia.
Anna widzi coś czego nie powinna i życie, które do tej pory było koszmarem, staje się jeszcze większym koszmarem. A od tego wydarzenia już nic nie jest takie samo.

"Kobieta w oknie" to trudna książka i naprawdę ciężko się ją czyta. Nie jest to spowodowane tym, że fabuła jest nieciekawa, ale tym, że po prostu wszystko jest tak niespiesznie opisane, że czasem nudziłam się już razem z główną bohaterką.
Sama książka jest dobra, ale już jej wykonanie mniej przypadło mi dp gustu. Ja lubię książki gdzie akcja jest dynamiczna i jednocześnie zaskakująca. Ta, choć zaskakująca była, była też bardzo flegmatyczna i rozciągnięta w czasie. Ma to też swoje plusy, bo czytelnik wręcz nie potrafi się doczekać kiedy coś się stanie i też bardziej przywiązuje się do bohaterów, bo też więcej czasu z nimi spędza.
Generalnie, jeżeli mieliście ochotę ją przeczytać, proszę bardzo, myślę, że zawiedzeni nie będziecie;)


 
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka