Kobieta w oknie - J.A Finn

Autor: J.A Finn
Tytuł: Kobieta w oknie
Wydawnictwo:

 


Życie Anny od 10 miesięcy stoi w miejscu. W przenośni i dosłownie. Kobieta, od 10 miesięcy nie otwarła okna i nie opuściła swojego domu. Wszystko przez agorafobię.

Kobieta całymi dniami pije wino i ogląda stare filmy. Jej słabością zaraz obok wina jest też obserwowanie sąsiadów i tym zajmuje się podczas długich samotnych dni w swoim więzieniu jakim stał się jej dom.
Gdy po drugiej stronie ulicy pojawiają się nowi sąsiedzi wszystko się zmienia.
Anna widzi coś czego nie powinna i życie, które do tej pory było koszmarem, staje się jeszcze większym koszmarem. A od tego wydarzenia już nic nie jest takie samo.

"Kobieta w oknie" to trudna książka i naprawdę ciężko się ją czyta. Nie jest to spowodowane tym, że fabuła jest nieciekawa, ale tym, że po prostu wszystko jest tak niespiesznie opisane, że czasem nudziłam się już razem z główną bohaterką.
Sama książka jest dobra, ale już jej wykonanie mniej przypadło mi dp gustu. Ja lubię książki gdzie akcja jest dynamiczna i jednocześnie zaskakująca. Ta, choć zaskakująca była, była też bardzo flegmatyczna i rozciągnięta w czasie. Ma to też swoje plusy, bo czytelnik wręcz nie potrafi się doczekać kiedy coś się stanie i też bardziej przywiązuje się do bohaterów, bo też więcej czasu z nimi spędza.
Generalnie, jeżeli mieliście ochotę ją przeczytać, proszę bardzo, myślę, że zawiedzeni nie będziecie;)


 

3 komentarze :

  1. Wkrótce również będę czytała tę książkę. Jestem ciekawa swoich wrażeń po lekturze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też nie jestem tak zachwycona, jakbym chciała. Już nie dość, że niewiele tu akcji, to oczywiście zbyt szybko domyśliłam się, kto za wszystkim stoi. :(

    OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka