Alicja w krainie słów. Gra planszowa

 

Tytuł: Alicja w krainie słów.
Wydawnictwo:

 Co zawiera pudełko?

W pudełku znajdują się imbryk, instrukcja do gry, 8 kart postaci, 8 kart punktacji, 60 kart tematów, 42 żetony punktów, 3 żetony czasu, 1 żeton pana Gąsiennicy, 25 kart zakazanych liter.

Gra przeznaczona jest dla 3-8 osób w wieku od 10-110 lat a czas jednej rozgrywki to 25 minut. W zestawie z grą nie ma baterii do imbryka więc trzeba je zorganizować we własnym zakresie.


Na czym polega gra. 

Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Każda runda ma trzy fazy: nakrycie do stołu, rozmowa i sprzątanie. Rund jest tyle ile jest graczy.
Nakrycie do stołu: tu gracz, którego aktualnie jest kolejka wybiera dwie karty tematów i decyduje o czym będzie rozmowa, następnie odkrywa dwie litery i rozpoczyna się faza rozmowy. Każdy mówi słowo tematyczne, które nie zawiera zakazanych liter. Ta runda kończy się w momencie gdy zostanie już tylko jeden gracz. Następnie zaczyna się faza sprzątania i kolejna runda.

Gra kończy się w momencie przejścia wszystkich rund. Wygrywa gracz z największą ilością punktów.

 


Moje wrażenia.

Powiem Wam, że gra jest naprawdę bardzo dynamiczna. Grający imbryk jest rewelacyjnym pomysłem ale też utrudnieniem według mnie. Muzyka nieco dekoncentruje i człowiek bardzo się stresuje, że nie zdąży nic wymyślić ale jest to na tyle fajne urozmaicenie, że gra się super i właśnie dzięki imbrykowi gra jest taka dynamiczna.

Same zasady gry po poznaniu są bardzo proste. Można grać w wersję podstawową oraz w zaawansowaną. Jeżeli impreza jest zakrapiana alkoholem to polecam podstawową:) Ogromnym plusem gry jest to, że jest że może grać w nią aż 8 osób co daje wiele możliwości w większych grupach. No i nie trzeba też mówić, że im więcej graczy tym trudniej jest wymyślić słowa związane z kategorią nie używając zakazanych liter, ale o to też tu chodzi, aby dobrze się bawić!


Jeżeli szukacie dynamicznej i pełnej śmiech gry to polecam wziąć ten tytuł pod uwagę:)

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka