Papua. Z wyspy na wyspę. Gra planszowa.

 

Tytuł: Papua z wyspy na wyspę

Wydawnictwo:

 

 

Jeżeli lubicie grę Ubongo we wszystkich jej wariantach to na pewno pokochacie też grę Papua.
 

 

Recenzję gier Ubongo oraz ich porównanie znajdziecie tu:

Ubongo

Ubongo 3D a klasyczne Ubongo. Różnice.

Ubongo extreme

 Co znajduje się w pudełku?

W pudełku znajdziecie 32 dwustronne plansze zadań , 4 żetony wulkanów, 8 żetonów bonusowych, kostkę, spinner oraz plansze mostów po 13 w każdym kolorze.
Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Rozgrywka trwa 8 rund, po których następuje liczenie punktów. Wygrywa ten gracz, który ma ich najwięcej.

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku od 8-108 lat, a czas jednej rozgrywki to 25 minut.

 Na czym polega gra?

Są dwa warianty gry. Łatwy i trudny. Łatwy - tu różnicą jest trudność plansz oraz to, że korzystamy z żetonu wulkanów i spinnera. Zamiast 4 wysp łączymy trzy. I to w zasadzie tyle. Cała reszta gry wygląda tak samo w obu wariantach. Każdy z graczy bierze po jednej planszy zadania. Jeden z graczy rzuca kostką i w zależności jaka liczba wypadnie od tej drogi zaczynamy łączyć nasze wyspy. Graczy, który pierwszy połączy 3 lub 4 wyspy krzyczy PAPUA. Pozostali gracze sprawdzają swoje ułożone drogi i rozpoczynamy punktację.

Gracz, który był pierwszy i jego droga jest poprawnie ułożona otrzymuje 3 lub 4 punkty w zależności od wariantu gry, oraz dodatkowo może zabrać żeton znajdujący się obok głównej planszy. Przydadzą się one w ostatnich podliczeniach punktów. Pozostali gracze przesuwają swój pionek o tyle oczek ile wysp połączyli. Po przesunięciu pionków rozpoczyna się kolejna runda.
Gra kończy się gdy wszystkie żetony znikną z głównej planszy.
Wygrywa ten gracz który ma najwięcej punktów.Moje wrażenia.

Gra jest naprawdę bardzo fajna. Jeżeli lubicie logiczne gry, które zmuszają do myślenia ale jest też przy tym duch rywalizacji to naprawdę jest to gra dla Was.
Fajne jest to, że będzie to dobra gra zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Spokojnie mogą w nią grać różne pokolenia, bo można dopasować do siebie poziom trudności.
Elementy gry są bardzo dobrze wykonane na ogromny plus zasługują drewniane pionki i grube kartonowe karty zadań. Na pewno się szybko nie zniszczą. Nowością przynajmniej dla mnie jest trójkątna kostka. Całkiem ciekawe urozmaicenie:)


Jeżeli szukacie gry na długie zimowe wieczory albo gry która pozwoli rozwijać logiczne myślenie to polecam zainwestować w tą. Jest to naprawdę mega grywalna gra, która szybko się nie znudzi bo możliwości ułożeń trasy są naprawdę setki!

Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka