Pierwsza miłość - Krystyna Mirek

Autorka: Krystyna Mirek
Tytuł:
Pierwsza miłość
Wydawnictwo:


Ance trudno jest zbudować relacje z mamą. Ostatnio też popsuły jej się relacje z chłopakiem i tak naprawdę została jej tylko przyjaciółka. Gdy życie komplikuje się jeszcze bardziej kobieta pocieszenie znajduje w rękopisie, który opowiada historię jej rodziny.
Główną bohaterką tego dzieła jest Rozalia. Żyje w czasach, w których staropanieństwo oznacza koniec życia każdej kobiety. Taka stara panna w rodzinie jest najmniej ważną osobą i tak naprawdę nie ma żadnych praw, a tylko szereg obowiązków. Rozalia za nic w świecie nie zasłużyła na swój los. Jest dobra, cierpliwa i nie rozumie co się stało, że tak jej się życie potoczyło.

Wszystko się zmienia gdy postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o siebie. Ale czy uda jej się odwrócić zły los? Jaki wpływ będzie miała ta historia na Ankę? Czy uda jej się poukładać własne sprawy?

"Pierwsza miłość"  to nowość z księgarni internetowej, którą zamówiłam i tak naprawdę się nie zawiodłam. Uwielbiam książki Krystyny Mirek, bo trudno się od nich oderwać. Tu choć książkę czyta się jednym tchem mam pewne przemyślenia, które być może ktoś kto czytał ten tytuł również podzieli.

Historia Rozalii jest niesamowicie wciągająca. W książce przeplatana jest ona z aktualnymi dziejami Anki, które jeżeli chcę być szczera wcale mnie nie zainteresowały. Były przerywnikiem, który pojawiał się w absolutnie najgorszych momentach, bo już chciałam wiedzieć co się wydarzy u Rozalii a tu wkracza mi Anka:)

Oczywiście cała historia ma sens no bo nie poznalibyśmy historii Rozalii gdyby nie Anka ale jednak nie zdążyłam jej poznać ani polubić na tyle abym chciała wiedzieć czy uda jej się wszystko osiągnąć co chciała.

Mimo to uważam, że jest to książka, która na pewno zasługuje na uwagę. Koniecznie też zerknijcie na inne nowości z księgarni Taniaksiazka.pl na pewno znajdziecie dla siebie odpowiedni tytuł na zbliżające się jesienne wieczory.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka