Terra. Jak dobrze znasz świat. Gra planszowa

 

Tytuł: Terra. Jak dobrze znasz świat.
Wydawnictwo:

 

 

Kto się ze mną zgadza, że takich gier nigdy nie za wiele? Ta dodatkowo jeszcze Was czegoś nauczy bo wiedzy tu jest naprawdę sporo i nawet największy fan różnych ciekawostek ze świata może być zaskoczony!

Co zawiera pudełko?


Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy w wieku od 10-110 lat, a czas jednej rozgrywki to około 45 minut. W pudełku znajduje się ogromna plansza, instrukcja obsługi oraz:

- 150 kart o czterech poziomach trudności,
- 1 pudełko na karty,
- 36 znaczników w 6 kolorach.
Celem gry jest zebranie jak największej ilości punktów.


 

Na czym polega gra?

Grę rozpoczynamy od przygotowania planszy, wyboru koloru pionków oraz przygotowaniu kart. Na pierwszą rozgrywkę polecany jest wybór żółtego poziomu trudności czyli tego najłatwiejszego (on wcale taki łatwy nie jest). Gra toczy się według ustalonej liczby rund zależnej od ilości graczy. Każdy gracz w swojej turze musi postawić znacznik lub spasować. Runda kończy się w momencie gdy już wszyscy postawili znaczniki lub też spasowali. Następnie punktuje się prawidłowe odpowiedzi i zmienia się gracza rozpoczynającego.
Cała zabawa to obstawianie odpowiedzi na pytania. Karty są świetnie opisane. W zależności od karty możemy obstawiać rok, długość/dystans lub też liczbę. Gra kończy się po przejściu wszystkich rund. Wygrywa ten gracz, który ma najwięcej punktów.
 

Moje wrażenia

Gra jest naprawdę świetna! Według mnie nie nadaje się na imprezy bo za dużo w niej wiedzy więc jeżeli impreza jest zakrapiana alkoholem to nie przejdzie, ale na pewno to świetna propozycja na przykład na rodzinne popołudnie. Jest naprawdę angażująca i bardzo pouczająca bo wiele wiadomości sobie można przyswoić. Okazuje się, że po rozegraniu kilku rund nasza wiedza na temat świata jest zerowa więc im więcej będziecie grać tym więcej ciekawostek przyswoicie.

Ja ze swojej strony naprawdę bardzo polecam!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka