Sanatorium - Sarah Pearse

Elin odkąd zginął jej najmłodszy brat ma wiele problemów natury psychicznej. To co przeżyła sprawiło, że postanowiła zostać policjantką aby mieć realny wpływ na to co dzieje się na świecie i szukać winnych. Niestety ostatnia duża sprawa, którą prowadziła oraz złe decyzje, które podjęła doprowadziły do tego, że zawiesiła swoją działalność zawodową.

W życiu prywatnym również za dobrze się nie dzieje, bo chociaż ma chłopaka Willa, to psychika nie pozwala jej się do końca otworzyć i stworzyć z nim szczęśliwy związek.

Wszystko zmienia się na jeszcze gorsze gdy jedzie na krótki urlop do hotelu położonego wysoko w górach aby spotkać się tam z dawno nie widzianym bratem oraz jego narzeczoną.
Na miejscu okazuje się, że dawne urazy oraz niesnaski pomiędzy rodzeństwem przybierają na sile a atmosfera hotelu wcale nie pomaga Elin się odprężyć. 

Hotel to tytułowe Sanatorium, w którym kiedyś leczono gruźlików. Swoją surowością oraz tym w jakim miejscu jest położony wywołuje tylko gęsią skórkę i niepokój. Do tego wszystkiego wkrótce policjanci znajdują ciało obok hotelu, a lawina, która spada z gór odcina hotel od świata. Wkrótce wszyscy się dowiadują, że morderca może być wśród nich.

Sanatorium zamówiłam w popularnej księgarni internetowej i wcale nie żałuję. Choć za oknem w tym momencie nie mam śniegu to uwierzcie mi, że opisy są tak dosadne, że człowiek myśli jakby sam był w tym strasznym miejscu.
Sami bohaterowie są bardzo dobrze nakreśleni. Nie powiem, żebym polubiła się z Elin. Dla mnie ta kobieta z tyloma traumami w ogóle nie powinna być policjantką. Jej niezdecydowanie i często pochopne decyzje nic a nic nie poprawiały jej notowań.

Sama książka jest doskonale skonstruowana. To majstersztyk. Gdy już myślicie, że wszystko wiecie następuje krach i akcja zawraca. I tak ileś razy. Nawet nie wiecie ile ja razy zgadywałam kto będzie winny, a tu nie. Zmyłka. Do samego końca nie wiedziałam i byłam naprawdę zaskoczona. Jestem ciekawa czy któreś z Was dobrze obstawiało winną osobę. Bo mi się nie udało.

Jeżeli szukacie naprawdę dobrego thrillera to uważam, że ten na pewno Was zaskoczy. Sama końcówka książki też mnie zaciekawiła. Kto czytał, jak sądzicie będzie druga cześć?

Bardzo, bardzo Wam tę książkę polecam! Myślę, że z tego można by też naprawdę ciekawy serial albo film nakręcić.
Koniecznie sobie sprawdźcie inne nowości z księgarni Taniaksiazka.pl

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka