Wybór damy - Larissa Zageris

"Wybór damy" to coś nowego. To nie jest zwykła książka, którą przeczytacie od pierwszej do ostatniej strony. Czytając dokonujecie wyborów i skaczecie z początku do końca książki, z końca do środka, i tak aż do momentu, w którym Wasza historia się zakończy.
Do dyspozycji macie aż 250 wyborów i 24 różne zakończenia! Będziecie wybierać pomiędzy przygodami, tajemnicami, a miłością. Wszystko zależy od Was!

Przyznajcie, że brzmi to zachęcająco prawda? Mnie także to zachęciło, dlatego Wybór damy zamówiłam w popularnej księgarni internetowej. Sama nie wiedziałam jak to będzie. Jakich wyborów będę musiała dokonać, czy będzie łatwo czy trudno? 

Okazało się, że już na samym początku było bardzo trudno. Zaskoczyła mnie narracja. Jest prowadzona w zupełnie innym stylu niż w normalnych książkach, przez co trudniej się ją czyta. Po kilku stronach już było lepiej, ale dalej uważam, że jednak jest nieco dziwna. Co do samego skakania po książce, według mnie na dłuższą metę, było to trochę uciążliwe. 

Kolejną rzeczą, która nie do końca przypadła mi do gustu, to fakt, że nie zdążyłam się polubić z bohaterką, ani poznać do końca jej sytuacji, a już musiałam dokonać pierwszego wyboru. Jak miałabym to zrobić, nie mając oglądu na całą sytuację?  Uważam, że brak jakiegoś wprowadzenia, to największa porażka tej książki. Zdecydowanie za mało wiemy, aby móc decydować.

Przeczytałam tylko 4 z 24 zakończeń i naprawdę fajnie się za kogoś decyduje ale jednak chciałabym być bardziej związana z główną bohaterką niż tylko czuć nad nią władzę. Wiecie o co mi chodzi?

Jeżeli ktoś czytał tę książkę, to jestem bardzo ciekawa Waszego zdania. No i koniecznie napiszcie mi jaką drogę Wy wybraliście:))
Mimo wszystko książkę polecam, bo nie żałuję ani trochę czasu na nią poświęconego. To coś nowego w książkowym świecie i na pewno warto się z tym zapoznać:) Kto wie, może już niedługo będzie więcej tego typu książek. Bardzo bym sobie tego życzyła.

Was zachęcam również do przeglądnięcia nowości w księgarni Taniaksiazka.pl na pewno znajdziecie coś fajnego dla siebie:)

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka