Muminek i mały duch. Mumimek i pierwszy śnieg.

Książki o rodzinie Muminków pokazywałam Wam tu już nie jeden raz. Cieszy mnie ogromnie, że powstają nowe części, które można kolekcjonować i czytać w dowolnej kolejności. Tym razem chciałam pokazać Wam dwie książki, które są częścią serii o Muminkach.

Muminek i mały duch to opowieść, która z pewnością spodoba się dzieciom. Nasi bohaterowie spędzają wakacje w latarni morskiej. Na miejscu spotykają Too-tiki, która jest rybakiem. Muminek, który jest z dala od domu, pierwszy raz może stanąć twarzą w twarz ze swoimi obawami i lękami. Musi też pozbyć się strachu, aby uratować przyjaciółkę. Czy mu się uda?

Muminek i pierwszy śnieg, to już druga książeczka, która jest częścią kolekcji o Muminkach. Skoro mowa o pierwszym śniegu, to i wiadomo, że Włóczykij wyruszy na południe. Muminek jak to Muminek, martwi się czy przyjaciel nie zapomnij o nim wędrując tak daleko. W jaki sposób Muminek będzie mógł mu przekazać, że za nim tęskni i jak pokonać tęsknotę. Jak przetrwać ten trudny czas?  

Te małe, niepozorne książeczki to pięknie ilustrowane wydania, które zostały uproszczone w taki sposób, aby były jak najbardziej przystępne dla tych najmłodszych odbiorców. Litery w książce są na tyle duże, że książka będzie idealna dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Przez ilustracje, które zajmują większą część kartek, książki są naprawdę przyjemne dla oka i nie ma w nich za dużo tekstu, co też nie zniechęca dziecka, które dopiero się uczy czytać.

W tej serii pojawiły się także kolejne części, między innymi:

- Muminek i złoty liść,
- Muminek i gwiazdka z nieba,
- Muminek i tajemnica lata,
- Muminek i księżycowa przygoda,
czy Muminek i urodzinowy guzik.

Każda z książeczek niesie inne, wartościowe przesłanie, które na pewno nie zostanie szybko zapomniane. Jeżeli szukacie fajnego dodatku do prezentu dla dziecka, albo być może sami chcecie kolekcjonować tę serię, to serdecznie Wam ją polecam. Jest naprawdę wyjątkowa!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka