Pitagoras gra karciana

 

Mamy idealny czas na gry! Wakacje, wyjazdy, wolne weekendy więc każdy z nas szuka rozrywki na ten czas. Mam dla Was przygotowane 3 posty z recenzjami ciekawych gier, które możecie rozważyć, bo są to naprawdę warte uwagi tytuły. Dziś pierwszy z nich czyli Pitagoras. To gra, która z pewnością spodoba się ścisłym umysłom. Głównym zadaniem są działania matematyczne!

Co zawiera pudełko?

W pudełku znajduje się 55 kart do gry, 2 niebieskie kości, 1 czarna kość, 1 czerwona kość i oczywiście instrukcja do gry. Gra przeznaczona jest dla2-6 osób w wieku od 8-108 lat, a czas jednej rozgrywki to 20 minut.


Na czym polega gra?

Karty tasujemy i układamy zakryte w talii na środku stołu. Jedna osoba pobiera 5 kart i kładzie je odkryte obok talii tak aby każdy z graczy mógł je widzieć. Gracz rzuca kośćmi w kolorze niebieskim i podaje sumę, która na nich wypadła. Wszyscy gracze jednocześnie starają się ułożyć w myślach takie działanie, które finalnie da wynik z kości ale zostaną użyte tylko liczby z kart. Można tworzyć dowolne działanie z użyciem wszystkich kombinacji matematycznych. Kto takie działanie stworzy krzyczy MAM i natychmiast musi ułożyć karty tak aby wskazywały prawidłowy wynik. Jeżeli wszystko się zgadza i odpowiedź jest poprawna gracz zabiera karty do swojego stosu. Jeżeli się pomylił karty dzielone są pomiędzy pozostałych graczy. Gra kończy się w momencie, w którym w talii nie ma już kart do wyłożenia. Gracz, który ma najwięcej kart wygrywa rozgrywkę!

Moje wrażenia z gry

Gra jest naprawdę grywalna i chyba nigdy się nie znudzi! Możliwości działań są przeogromne i jeżeli tylko ktoś lubi liczyć w myślach i kocha matematykę, to myślę, że z tą grą na pewno się polubi. Nie jest to gra imprezowa według mnie ale raczej jest to propozycja na takie długie popołudnia gdy chcemy czymś zająć czas. Tu z pewnością nie będziecie się nudzić, a głowa aż będzie parowała!Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka