Oblicze zdrady - Lis Wiehl, April Henry


Autorki: Lis Wiehl
April Henry
Tytuł: Oblicze zdrady
Wydawnictwo:
Klub Potrójnej Groźby działa!
Trzy przyjaciółki: Cassidy Shaw - reporterka, Nicole Hedges - agentka FBI i Allison Pierce - prokurator federalny, w sprawach zawodowych tworzą trio nie do zdarcia. Są niczym Aniołki Charliego, połączone z MacGuiver'em. Razem, rozwiązują zagadki kryminalne. Gdy znika siedemnastoletnia praktykantka senacka, rozpętuje się burza. Klub Potrójnej Groźby przejmuje ster. Przyjaciółki łączą swoje siły, i trzy różne punkty widzenia, razem próbując odkryć prawdę o Katie, i jej domniemanym romansie z senatorem, którego kariera wisi na włosku.
Podczas śledztwa wychodzą na jaw coraz to nowsze, bulwersujące fakty. Gdy w sieci zostaje znaleziony blog Katie, śledztwo rusza w szybkim tempie do przodu. Jednakże to nie takie proste znaleźć osobę, która porwała, bądź zabiła dziewczynę. Zresztą, nic nie jest takie, jak powinno być. Brane są pod uwagę różne możliwości. Być może Katie uciekła? Rodzice dziewczyny utrzymują, że Katie nie mogła tego zrobić. Według nich, była szczęśliwa, ponieważ robiła to, na co czekała całe życie. W kręgu podejrzanych stają nie tylko rodzice dziewczyny, ale także senator i wielu innych ludzi, którzy mieli styczność z Katie.
Co stało się z dziewczyną? Jaki wpływ na to co się stało miał senator? Kto jest winny? Kto miał motyw?
Podczas czytania,pytań namnożyło mi się w głowie mnóstwo, a każda strona to kolejna zagadka.
Poza tym, historia wciąga i nie sposób się nudzić. Zresztą autorki zadbały zarówno o to, by się działo, jak i o napięcie, które nie opuszcza czytelnika niemalże do ostatniej strony.

Podobała mi się idea Klub Potrójnej Groźby, kobiety uzupełniały się znakomicie. A oglądanie sprawy zniknięcia dziewczyny z trzech różnych perspektyw, było bardzo ciekawym doświadczeniem.
Książka, nie skupia się tylko na zniknięciu Katie. Są także rozdziały, które poruszają życie prywatne trzech przyjaciółek. Pojawia się mini wątek miłosny z udziałem Nicole, problemy Allison z zajściem w ciążę i romans Cassidy z agresywnym policjantem. Dzięki temu przyjaciółki są bardziej rzeczywiste, i bliższe czytelnikowi.
"Oblicze zdrady" to pierwsza część przygód Klubu Potrójnej Groźby, ale wiem że sięgnę po kolejne części.
I Wam polecam, z pewnością się nie zawiedziecie.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka