Księga Tris - Tamora Pierce

Autorka: Tamora Pierce
Tytuł: Krąg magii. Księga Tris
Wydawnictwo:
Już jakiś czas temu mieliśmy okazję przeczytać pierwszą część: "Księgę Sandry" z serii Krąg Magii. Niedawno na rynku wydawniczym ukazała się druga część, tak bardzo wyczekiwana.
W "Księdze Tris" w końcu mamy okazję poznać Tris, na co zresztą wskazuje sam tytuł.
Książka utrzymana jest w tym samym klimacie, co pierwsza część, co według mnie zdecydowanie zasługuję na uwagę.

U naszych bohaterów wiele się dzieje i z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Szkody,które powstały po trzęsieniu ziemi sprawiły, że Wietrzny Krąg został zaatakowany przez piratów. Czwórka przyjaciół: Sandra, Daja, Tris i Briar starają się wzmocnić swoją linię obrony tak, aby wspólnota przetrwała. Będą mieli wiele do zrobienia, bowiem z każdą stroną będzie coraz trudniej.
W tej części będziemy mieli okazję poznać kuzyna Tris, oraz przyjrzeć się bliżej młodej czarodziejce i poznać jej historię.

To co ogromnie mi się podoba w tych książkach to siła przyjaźni. Cudownie jest mieć oddanych przyjaciół i to właśnie oddanie chyba najlepiej symbolizuje to, co łączy tę czwórkę.
Przy książce nie sposób się nudzić. Akcja toczy się szybko i ciągle coś się dzieje. Ja już nie potrafię się doczekać kolejnej części i czekam na nią z niecierpliwością:) A "Księga Daji" już w styczniu!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka