Kuchnia duchów - Jael McHenry

Autorka: Jael McHenry
Tytuł: Kuchnia duchów
Wydawnictwo:

Śmierć rodziców to zawsze bolesne doświadczenie. Dla Ginny, młodej kobiety dotkniętej zespołem Aspergera to dodatkowy stres. Nie ma już życzliwych dla niej osób. Nie ma mamy, która mogła pocieszyć i potrzymać za rękę, nie ma też taty służącego dobrą radą i rozdającego uśmiechy. Została tylko Ginny, jej dominująca i władcza starsza siostra i wścibscy krewni.
Młoda kobieta starając się pozbierać po śmierci najbliższych jej osób, szuka ukojenia w kuchni. Mieszając zupę stara się uspokoić wewnętrzny niepokój, krojąc składniki chce pozbyć się smutku, a wdychając zapachy dochodzące z garnka chce ukoić zmysły.
Przepisy, z których gotuje są jeszcze ręcznie spisane przez babcię i to właśnie ona nieoczekiwanie odwiedza naszą bohaterkę. Duch babci pojawia się z ostrzeżeniem i znika.
Te odwiedziny są początkiem zmian w życiu głównej bohaterki, bowiem jak się okazuje Ginny ma moc przywoływania duchów, dzięki ich ulubionym potrawom, które przyrządza.
Dzięki darowi Ginny odkrywa nowy wymiar życia, a także stara się wyjaśnić głęboko skrywaną tajemnicę rodzinną.
Z "Kuchnią duchów" czeka Was smakowita i pełna duchów podróż.

Chyba nie spodziewałam się tak ciepłej i refleksyjnej powieści. Autorka z wielką starannością ukazała świat osoby dotkniętej zespołem Aspergera. Pokazała, że słaby może być silny. Pewnie nikt nie wierzył, że Ginny może sobie poradzić. A ona odkryła w sobie nie tylko talent, ale także siłę do samodzielnego życia!
Książkę czyta się znakomicie. Zapachy wprost unoszą się z książki, a przepisy w niej zawarte zachęcają do spróbowania potraw.
"Kuchnia duchów" to apetyczna książka, która podnosi na duchu i pokazuje, że inny wcale nie znaczy gorszy.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka