Lokatorka Wildfell Hall - Anne Bronte


Autorka: Anne BronteTytuł: Lokatorka Wildfell HalWydawnictwo:Bardzo sobie cenię takie książki. Choćby była nie wiem jak gruba nie jest mnie to w stanie zniechęcić. "Lokatorka Wildfell Hall" to lektura, która kiedyś wywołała skandal! Dziś to książka, którą czyta się z wypiekami na twarzy z trudem się od niej odrywa.

W dworze Wildfell Hall pojawia się tajemnicza kobieta. W takim miejscu nikt długo nie może być anonimowy i wkrótce okazuje się, że kobieta nazywa się Helen Graham i przyjechała do dworu wraz z małym synkiem. Kobieta jest bardzo skryta i maniakalnie strzeże swojej przeszłości. Helen jest na tyle oryginalna, że społeczność nie przestaje o niej plotkować doszukując się dziwnych rzeczy i sekretów. Dodatkowo Helen niechętnie pojawia się na różnego rodzaju spotkaniach i sama także nie zaprasza nikogo do dworu. O jej życiu dowiemy się dopiero wtedy gdy jej dziennik zostanie przeczytany przez jednego z mieszkańców.
Stopniowo czytelnik poznaje fakty z życia Helen. Jej życie nie było kolorowe, a zasady, którymi kierowała się w życiu dodatkowo utrudniały jej porozumienie się z mężem. To wszystko doprowadziło do wydarzeń, których cofnąć się już nie da.

Ja jestem zachwycona tą historią! Mimo, że nie zawsze zgadzałam się ze zdaniem głównej bohaterki to ceniłam ją za to, że potrafiła wziąć sprawy w swoje ręce i zmienić swoje życie.
Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji czytać tej pozycji to gorąco ją Wam polecam. Jest to lektura, która sama w sobie niesie wiele mądrości życiowej i warto ją przeczytać.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka