A jeśli ciernie - Virginia C. Andrews

Autorka: Virginia C. Andrews
Tytuł: A jeśli ciernie
Wydawnictwo:
RECENZJA PRZEDPREMIEROWA: WRZESIEN 2012
Bardzo czekałam na kolejną część tej serii. Z wielką ciekawością zaczęłam czytać i tak szybko skończyłam, że nawet nie zdążyłam się nacieszyć.
Tym razem narratorami są synowie Cathy: Jory i Bart. O ile u tego pierwszego wszystko jest w jak najlepszym porządku, bo jest przystojny, utalentowany i wszystko idzie mu jak z płatka, to z Bartem już nie jest tak kolorowo.
Jest niezdarny, wszystko czego się dotknie psuje, czuje się niekochany i niechciany.
Gdy do posiadłości obok wprowadza się dama w czerni, obaj chłopcy są bardzo ciekawi kto to taki.
Wraz z pojawieniem się dziwnej kobiety, zmienia się także zachowanie Barta, który już nie będzie małą niezdarą ale kimś kto zagraża całej rodzinie.

"A jeśli ciernie" w porównaniu z poprzednimi częściami wypadło dosyć słabo, bo wszystko opiera się o tajemnicę z przeszłości i o ukrycie jej przed chłopcami.
Zastanawiacie się kim może być kobieta w czerni? Co się stanie z Bartem? Czy tajemnica zostanie dochowana? Na te wszystkie pytania odpowiedź znajdziecie w książce, do której serdecznie Was zapraszam.
I choć spodziewałam się po tej części więcej to i tak nie zabrakło dramatyzmu, chwil grozy i szaleństwa.
Myślę, że z Bartem jeszcze się spotkamy i nie będzie to miłe spotkanie..
Chłopak ogarnięty żądzą pieniądza i władzy będzie pewnie jeszcze niejednokrotnie sprawcą wielu okrutnych i złych rzeczy, chyba że się zmieni?
Oby, choć znając autorkę jeszcze nieźle namiesza.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka