Załatwić byłego - Jane Heller


Autorka: Jane Heller

Tytuł: Załatwić byłego
Wydawnictwo: 

Lubię od czasu do czasu sięgać po tego typu książki. Po przeczytaniu opisu wydawcy, książka skojarzyła mi się z filmem "Dorwać byłą" znacie go? Z tą różnicą, że tam byłą dorywa były, a tu była załatwia byłego:)

Melanie Banks mieszka na Manhattanie. Ma fajną pracę i męża Dana, którego uwielbia. No ale nie ma się co dziwić. Dan jest zawodowym futbolistą, ma wspaniałą sylwetkę, zawsze pięknie pachnie, można by go słuchać godzinami za sprawą południowego akcentu i jest najzwyczajniej w świecie po prostu seksowny.

Wszystko się zmienia gdy Dan kończy karierę sportową. Nagle zostaje bez pracy i nie wie co ze sobą zrobić. Ten stan trwa kilka lat i najwyraźniej nic się nie zmieni, bo mężczyzna wydaje się tym wcale nie przejmować. Przesiaduje na kanapie i żyje za pensję żony.
Melenie zmęczona już tą sytuacją postanawia złożyć papiery rozwodowe aby uwolnić się od wiecznie zalegającego na kanapie męża, który wcale nie jest tak idealny jak jej się wydawało. Niestety to nie takie proste. Wkrótce okazuje się, że nawet po rozwodzie kobieta nie może się pozbyć męża, bo musi płacić mu alimenty. Tak więc mąż nadal żyje jak hrabia, ona natomiast musi na niego zarabiać. Ta sytuacja przelewa czarę goryczy i Melanie postanawia działać inaczej. Wynajmuje kobietę z biura matrymonialnego, która przez dziewięćdziesiąt dni zamieszka z Danem i pomoże mu złamać jedno z postanowień ugody rozwodowej. Oj będzie się działo:) 

"Załatwić byłego" to bardzo lekka książka, którą świetnie się czyta. Choć na początku kojarzyła mi się z filmem "Dorwać byłą" jak już wspominałam wcześniej, tutaj jest zupełnie inna akacja i inne emocje. Mnóstwo śmiechu ale także i czasami łez rozpaczy no i akcja od początku do samego końca;)
Jeżeli lubicie tego typu książki tę koniecznie musicie przeczytać. Jest świetna do samego końca!
Polecam:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka