Zacząć od nowa - Jane Green

Autorka: Jane Green
Tytuł: Zacząć od nowa
Wydawnictwo:Lubię książki Jane Green. Zawsze niosą ze sobą życiową mądrość i wspaniale się je czyta. Tym razem jestem trochę zawiedziona, bo zanim zaczęło się coś dziać, musiało minąć sto stron...

Kit jest rok po rozwodzie. Prowadzi życie zupełnie inne niż będąc żoną Adama. Skończyły się przyjęcia, których nie cierpiała, strojenie się przed wyjściem, opiekunka do dzieci i wielki dom. Kit żyje w małym, ale uroczym domku wraz z dwójką dzieci i właściwie wszystko powoli się jej układa. Kit podejmuje prace u znanego pisarza, którą uwielbia, relacje z byłym mężem powoli się poprawiają, a niedługo później nasza bohaterka poznaje wspaniałego mężczyznę. Czy coś jeszcze jest jej potrzebne do szczęścia?

Niestety w życiu Kit zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Przed domem widzi kobietę, która wpatruje się w jej okna,a  jej najlepsza przyjaciółka Tracy, zachowuje się bardzo podejrzanie.
Musicie wiedzieć, że ktoś w najbliższym otoczeniu Kit coś ukrywa. Coś, co może zaszkodzi nie tylko Kit, ale także innym ludziom w jej otoczeniu. Już wkrótce pięknie ułożone życie Kit, prawdopodobnie legnie  w gruzach.
Jesteście ciekawi kto coś ukrywa?

Przyznam, że bardzo oczekiwałam tej książki i z wielką przyjemnością zaczynałam ją czytać. Niestety autorka tak drobiazgowo wtajemniczała czytelnika, że zanim jakakolwiek akcja się zaczęło, przekroczyłam 123 stronę..
Ale jest też dobra wiadomość, po 123 stronie akcja rusza i nie sposób się już oderwać od książki.
Kit to wspaniała kobieta, ale trochę zagubiona w życiu. Dopóki była z Adamem myślała, że gorzej być nie może, niestety po rozwodzie trudno jej się odnaleźć. A taka zagubiona i biedna kobieta zawsze jest łatwym celem.
"Zacząć od nowa" to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, miłości, zrozumienia i akceptacji.
Jeżeli lubicie takie książki, ta będzie idealną towarzyszką.
Polecam.


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka