Kto jak nie ja - Katarzyna Kołczewska

Autorka: Katarzyna Kołczewska
Tytuł: Kto jak nie ja

Wydawnictwo:
Ania już od dawna ma problemy, ale do tej pory jeszcze nie potrafiła się do nich przyznać. Zresztą co tu dużo mówić, nadal nie potrafi.

Po tragicznych wydarzeniach w szpitalu, kobieta, zmuszona jest odejść z pracy na bezpłatny urlop i wziąć się za siebie.  Mimo to z każdym dniem jest coraz gorzej. Gdy już prawie sięga dna, otrzymuje telefon, o tragicznym wypadku siostrzenicy.

W szpitalu okazuje się, że kobieta jest w ciężkim stanie, a bez opieki została jej córeczka -Ola. Anna nie ma ochoty zająć się Olą, ponieważ po pierwsze odpowiada jej pustelnicze i pełne wódki życie, które prowadzi, po drugie przecież mała ma babcię, która powinna się nią zająć.

O ile się nie domyślacie, to zdradzę Wam jeszcze jedno. Tak się wszystko skomplikuje, że Ola trafi do domu Anny, a już co tam się wydarzy i kto komu pomoże, dowiecie się z książki.

"Kto jak nie ja" to książka, w której od początku zakładałam zakończenie, ba! Nawet byłam święcie przekonana, że książka jest tak przewidywalna, że na końcu będę mogła stwierdzić: "a nie mówiłam?".
No i muszę Wam powiedzieć, że jestem zaskoczona, bo choć od początku myślałam, że autorka pójdzie w innym kierunku, akcja książki potoczyła się w jeszcze innym.

Jestem zachwycona! Ju kilka dni minęło odkąd ją przeczytałam i nie opuszcza mnie wzruszenie i poczucie, że ta książka to coś więcej niż zwykła historia alkoholiczki, która dała dom dziewczynce.
Całość bardzo mi się podobała. Nie tylko język, ale także realność głównych bohaterów, ich problemy, które mają i, które jak najbardziej mają odzwierciedlenie w życiu codziennym, sposób przekazania całej historii i piękne choć tragiczne zakończenie.

Nie chcę za dużo pisać, bo mogłabym zbyt wiele zdradzić, a tego bardzo bym nie chciała. Ale zachęcam Was do przeczytania tej książki. Jest to piękna opowieść o wychodzeniu z nałogu, o poświęceniu, dorastaniu i miłości!
Polecam.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka