To wszystko przez ciebie - Anna Karpińska

Autorka:  Anna Karpińska
Tytuł: To wszystko przez ciebie
Wydawnictwo:
Julia, to kobieta sukcesu. Będąc nastolatką obiecała sobie, że porażka będzie jej obca i od tej pory, dąży do tego, aby wszystko w życiu było tak, jak ona tego chce. Jest właścicielką prężnie rozwijającej się firmy PR-owej, prowadzi w miarę ustabilizowane życie i nadal jest singielką.

Swój wolny czas spędza w eleganckim apartamencie sama lub z szybko zmieniającymi się mężczyznami. Zapewne jej życie wyglądałoby tak dalej, gdyby nie to, że jej rodzice giną w wypadku samochodowym. Julia jest zmuszona zająć się swoją młodszą siostrą Klarą, która w rzeczywistości jest jej córką, którą rodzice zdecydowali się wychować.

Jest jeszcze jeden problem. Rodzice bez porozumienia z córkami, sprzedali rodzinny dom, który Julia teraz musi uprzątnąć z ich osobistych rzecz. Przyjazd w rodzinne strony sprawi, że wspomnienia ożyją, a demony przeszłości powrócą.
Jak ułożą się relacje z Klarą? Jakie tajemnice mieli rodzice? Czy prawda ma jakieś znaczenie?

"To wszystko przez ciebie" to książka, która jest dosyć przewidywalna, choć do samego końca trzyma czytelnika w napięciu, dozując rozwiązanie tajemnicy. Mam też wrażenie, że jest trochę za bardzo rozciągnięta w czasie i niepotrzebnie dramatyczna, ale i tak czyta się ją znakomicie. 

Annę Karpińską znam już z poprzedniej książki, którą czytałam i którą przy okazji polecam: "Pozwól się uwieść".
Tym razem tematyka książki inna, bardziej życiowa i trudniejsza. Wypadek rodziców, zmierzenie się z przeszłością, bolesne wspomnienia i prawda, która musi ujrzeć światło dzienne sprawiają, że Julia jest na skraju wyczerpania. Do tego szaleje w niej poczucie winy i straty, a taka mieszanka nie jest dobrym doradcą.
Jeżeli macie ochotę na życiową książkę, pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji, polecam "To wszystko przez Ciebie".
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka