Sposób na happy end - Barbara O'Neal

Autorka: Barbara O'Neal
Tytuł: Sposób na happy end
Wydawnictwo:
Elsa ma trzydzieści osiem lat i zawsze marzyła o tym aby być księdzem. Choć się to nie udało, jest pastorem i kocha to co robi.
Niestety jak u każdego ma dobre i złe momenty. Załamania wiary zdarzyły się jej już dwa razy.

Po tragicznym morderstwie, które miało miejsce w jej parafii, Elsa traci wiarę trzeci raz i wyjeżdża do rodzinnego miasteczka.
Tam czeka na nią ukochany mężczyzna, który jest księdzem i siostra, której właśnie zawalił się świat..

"Sposób na happy end" to wyjątkowa książka, która od początku bardzo emocjonalnie angażuje czytelnika. To nie jest moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i z perspektywy kilku książek widzę, że ta poziomem i stopniem zaangażowania, jest dużo lepsza od poprzednich.
Choć autorka sporo czasu poświęca rozmyślaniom na temat Boga, wiary i życia, to książka ma w sobie to coś, co niesie pocieszenie, daje nadzieję i umacnia wiarę w to, że może być lepiej.

Polubiłam Elsę, bo choć ma prawie czterdzieści lat, zdołała zachować urok młodej dziewczyny i ma w sobie radość z tego co niesie życie. Choć wiele w życiu wycierpiała, potrafi się podnieść i iść dalej.
Tamsin, również znalazła miejsce w moim sercu. Na początku myślałam, że jest trochę snobistyczna, ale im dalej w książkę tym lepiej ją poznałam. Okazało się, że choć żyła na górze pieniędzy, wcale nie była wolna i szczęśliwa. Dopiero ich brak pozwolił jej rozwinąć skrzydła.

Czytelnik poznaje także Alexę, córkę Tamsin, która jest szczęśliwą i zakochaną młodą kobietą. Niestety i w jej życiu trochę się namiesza.
I nie mogę zapomnieć o ojcu Jacku, który choć porzucił przed laty Elsę, aby zostać księdzem, nadal ją kocha.
Czujecie się zachęceni do przeczytania?
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka