Mroczny anioł - Virginia C. Andrews

Autorka: Virginia C. Andrews
Tytuł: Mroczny anioł
Wydawnictwo:
"Rodzina Casteel" czyli pierwsza część sagi o rodzinie Casteelów mnie zachwyciła. Muszę przyznać, że sagi pisane przez panią Andrews są rewelacyjne!
"Mroczny anioł" to kontynuacja pierwszej części, którą rozpoczynamy od momentu, w którym skończyliśmy czytać poprzednią część.

Heaven dotarła do domu swojej bogatej babci. Jak się okazuje Tony nie jest prawdziwym dziadkiem dziewczyny, a tylko partnerem jej babci. Mimo to, właśnie on wyciąga do dziewczyny pomocną dłoń w zamian za bezwzględne posłuszeństwo. Heaven widzi w tym drugie dno, ponieważ jednym z wymogów, który stawia przed nią Tony, jest brak możliwości kontaktowania się z rodzeństwem oraz zakaz odwiedzenia przystojnego i nieco melancholijnego Troya, który mieszka w małym domku nieopodal pałacu.

Dziewczyna marzy o tym aby skończyć szkołę i móc znów odzyskać swoje rodzeństwo. Chce również kochać i być kochaną, a teraz choć ma wspaniały dom, bardzo brakuje jej miłości.
Dlaczego Heaven nie może spotykać się z Troyem? Co ukrywa Tony? Czy uda się odzyskać rodzeństwo?

"Mroczny anioł" od samego początku bardzo wciąga. Tak jak i w przypadku sagi z rodziną Dollanganerów, drugi tom w moim odczuciu jest nieco gorszy, ale wcale się nie zrażam. Ba! Nawet jestem zaciekawiona co też może jeszcze się zdarzyć. Mam takie małe przeczucie, że w życiu Heaven nieźle namiesza Fanny, której jakoś od początku nie lubiłam.
W tej części już nieco więcej się wyjaśni i będziemy mogli poznać kilka pilnie strzeżonych sekretów.
Jesteście ciekawi?
Polecam!

3 komentarze :

  1. Tak sobie myślę, że sympatie i antypatie co do bohaterów sagi o Foxworthach się sprawdzały, więc pewnie i tym razem tak będzie - podobnie jak Ty obstawiam, że Fanny zrobi jeszcze zamieszanie, mimo iż lekturę drugiego tomu mam jeszcze przed sobą.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie przeczytam w przyszłości tą pozycję :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja właściwie kończę ostatnią część "Kwiatów na poddaszu". W swoim domu mam już "Mrocznego anioła" i mam zamiar jak najszybciej przeczytać tą książkę. Mam nadzieję, że będę żyła tą sytuacją tak jak w serii " Kwiaty na poddaszu". :D

    OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka