Nie pozwól mi odejść - Catherine Ryan Hyde

Autorka: Catherine Ryan Hyde
Tytuł: Nie pozwól mi odejść
Wydawnictwo:
Billy od dwunastu lat obserwuje życie zza okna. Choruję na agorafobię i nie wychodzi z domu. Gdy tydzień w tydzień pod jego oknem widzi dziewczynkę, coś w jego schematycznym życiu się zmienia.

Pewnego dnia, pokonuje lęk i pyta Grace co robi pod jego oknem. Jej odpowiedź sprawia, że życie mężczyzny zmienia się, a między małą dziewczynką, a Billym rodzi się więź.

"Nie pozwól mi odejść" to wyjątkowa książka. Na okładce jedna z rekomendacji brzmi: " jeżeli ta książka cię nie poruszy, to chyba nic nie da rady.." i z tym się zgadzam w 100%. Jest to przepiękna książka o przyjaźni, niesieniu pomocy potrzebującym, wsparciu, miłości, problemach w życiu codziennym, lęku i strachu.

Grace porzucona przez matkę, która ma problemy narkotykowe zostaje pozostawiona sama sobie. Życzliwość nieznajomych osób, pozwala jej przetrwać najtrudniejsze dni. Fakt, że pomagają jej osoby, dla których jeszcze kilka dni temu nie istniała sprawia, że dziewczyna również chce coś dla nich zrobić.

"Nie pozwól mi odejść" to wyjątkowa książka, która zmienia coś również w czytelniku. Sprawia, że człowiek sam chciałby stworzyć taki ciąg dobrych uczynków i wywołać u kogoś uśmiech.
Jeżeli zastanawialiście się czy warto tę książkę przeczytać to z wielką przyjemnością Wam ją polecam.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka