Dobry ojciec - Diane Chamberlain

Autorka: Diane Chamberlain
Tytuł: Dobry ojciec
Wydawnictwo:Robin i Travis mieli przed sobą piękną przyszłość, pewnie wszystko by się ułożyło, gdyby nie kilka przeciwności.
No właśnie.

Być może właśnie miało być tak jak się stało, ale zacznę od początku. Travis to chłopak po przejściach. Gdy traci tatę - na swojej drodze spotyka Robin.
Robin, gdy była mała straciła mamę, która umarła z powodu chorego serca. Dziewczyna także ma chore serce i to jeszcze bardziej niż jej mama. Z tego też powodu, ojciec dziewczyny pilnuje, aby ta nie miała zbyt dużo stresów i ekscytacji w swoim życiu. Ma być opanowana i spokojna. Gdy więc na jej drodze pojawia się Travis, a wraz z nim pożądanie, miłość i delikatne łaskotanie w brzuchu, ojciec Robin postanawia rozdzielić tych dwoje raz na zawsze. Nie wie jednak, że dziewczyna jest w ciąży.
Po latach Robin i Travis wiodą oddzielne życie. Robin z narzeczonym Dale'm, a Travis ze swoją córeczką Bellą.

Travis ma teraz przejściowe problemy i poszukuje pracy, ponieważ nie ma gdzie mieszkać i za co utrzymać siebie i córki. Gdy w kawiarni, do której dziennie chodzą, spotykają Erin, która straciła w wypadku córeczkę wszystko się zmienia, a losy tej trójki Erin, Robin i Travisa na zawsze się ze sobą połączą.

"Dobry ojciec" to przepiękna historia zmagań młodego i niedoświadczonego taty, który dla swojej córeczki zrobiłby absolutnie wszystko.
Travis choć sam za wiele nie ma, chciałby córce dać wszystko.

Całą historię poznajemy z różnych stron i w różnych odstępach czasowych. Czasami autorka cofa nas o kilka lat wstecz, czasami opowiada teraźniejszość. Generalnie całość czyta się naprawdę jednym tchem.

Przyznam, że książki Diane Chamberlain zawsze są dla mnie wielkim przeżyciem. Myślę,że autorka ma dar takiego wnikania  w ludzkie uczucia i poruszania tych najczulszych strun. Swoim stylem pisania sprawia, że człowiek sam chciałby powiedzieć jak jest wdzięczny za to co ma.
Gdybym miała wybierać jedną z najbardziej wzruszających i zwyczajnie pięknych książek, na pewno byłaby to ta.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka