Złączeni - Carol Cassella

Autorka: Carol Cassella
Tytuł: Złączeni 
Wydawnictwo:
Charlotte całe życie poświęciła na to aby ratować ludzi. Gdy na jej oddział trafia kobieta, której nie można zidentyfikować, Charlotte wie, że musi zrobić wszystko aby kobieta przeżyła.
Gdy mijają kolejne dni, a po pacjentkę nie zgłasza się rodzina, wszyscy w szpitalu wiedzą, że nieuchronnie zbliża się moment, w którym kobiecie trzeba będzie ustanowić pełnomocnika. Niestety taki pełnomocnik decyduje tylko o tym czy kobieta chciałaby być utrzymywana przy życiu przez maszyny czy nie, nawet jej wcześniej nie znając.

Wkrótce Charlotte odkrywa, że jej życie bardzo blisko związane jest z życiem nieznajomej pacjentki, a tajemnica, którą odkryje zaważy na jej całym życiu, a kto wie, może i szczęściu?

"Złączeni" to już kolejna książka z Klubu "Kobiety to czytają" i przyznam, że w moim odczuciu nie jest to najlepsza książka.
Wielkie brawa dla autorki za delikatność i naprawdę masę medycznych informacji i faktów, które z pewnością sprawiły, że historia była bardziej realna. Niestety mnie ta książka nie ujęła tak jak inne z tej serii. Uważam, że jest przeciętna, aczkolwiek sama historia bardzo ciekawa.

Mimo to na pewno nie żałuję czasu, który na nią poświęciłam. Jest to książka, która daje wiarę w lekarzy, bo chyba każdy gdyby miał już trafić do szpitala chciałby mieć tak oddaną lekarkę jaką jest Charlotte. Jej postawa i walka o pacjenta powinna być przytaczana wszystkim lekarzom.
Jest też druga strona tej książki i delikatna kwestia kto powinien decydować o tym kiedy odłączyć pacjenta od aparatury, lekarz, pełnomocnik czy rodzina?

Jeżeli lubicie takie trudne historie to sięgnijcie po tę książkę.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka