Po drugiej stronie kartki - Jodi Picoult, Samantha Van Leer

Autorki: Jodi Picoult,
Samantha Van Leer

Tytuł: Po drugiej stronie kartki

Wydawnictwo: Nawet nie wiecie jak się ucieszyłam, gdy w zapowiedziach zauważyłam tę książkę!
Fantastycznie!
Kto z Was pamięta z "Innej bajki"? Literacki debiut córki Jodi Picoult? Otóż "Po drugiej stronie kartki" to kontynuacja i coś czuje w kościach, że chyba będzie też i trzecia część:))

Oliver powoli przystosowuje się do prawdziwej rzeczywistości. Najtrudniej przychodzi mu udawanie Edgara przy mamie, która przecież syna zna najlepiej.
Delliah zaś obawia się pierwszego dnia w szkole, w końcu jej książę nigdy nie chodził do szkoły.

Wkrótce okazuje się, że Oliver zdobywa coraz większą popularność, a co za tym idzie, wiele dziewczyn chciałoby z nim być. Czy będzie potrafił oprzeć się pokusie?
Jest też jeszcze jeden problem. Delliah i Oliver otrzymują rozpaczliwe wołanie o pomoc, a podobno z książki nikt go nie wysyła. Czy naprawdę da się zmienić książkę bez konsekwencji?

"Po drugiej stronie kartki" to bardzo udana kontynuacja. Nie chcę porównywać, która część jest lepsza, ale na pewno kontynuacja nie jest gorsza. Jest wiele momentów zaskoczenia, zwrotów akcji. Gdy już myślimy, że oto wszystko dobrze się skończy, znów zaczyna się coś walić. Autorki wspaniale poprowadziły czytelnika przez ten magiczny świat i naprawdę świetnie się bawiłam. Bardzo chciałabym przeczytać trzecią część i mam taką nadzieję, że jest w planach:)

A Wy czytaliście już tę książkę? Jeżeli nie, bardzo polecam!

7 komentarzy :

 1. Uwielbiam twórczość Picoult i bardzo kusi mnie "Po drugiej stronie kartki", ale muszę najpierw zabrać się za pierwszą część. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za tę recenzję, bo właśnie się zastanawiałam "Przeczytać? Czy nie przeczytać?" i ty mnie uratowałaś ;*
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam nawet pierwszej części, ale czuję, że to książka w moim typie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam już :) Równie mocno ciekawiły mnie losy bohaterów poznanych jeszcze w "Z innej bajki". Jeśli zaś o mnie chodzi, to kontynuacja bardziej przypadła mi do gustu - jakoś szybciej mijał czas jej akcji. Czy kolejna część jest w planach? O niczym takim nie słyszałam, ale tom drugi miał troszkę wydźwięku a la finał historii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się być bardzo ciekawa.;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na mnie do tej pory na półce czeka "Z innej bajki" i jakoś tak nam nigdy nie po drodze. Ale jestem przekonana że obie książki będą fantastyczne, biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo lubię pióro Picoult :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dziękuję za ten wpis, moja Olka "pochłonęła" pierwszą część a ja nawet nie wiedziałam że jest ciąg dalszy. Oczywiście ja też z przyjemnością ją przeczytam bo znam i lubię pierwszą cześć. Zaraz szukam w księgarniach i może zdążę przez Mikołajem. Pozdrawiam Marta

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka