Dar morza - Diane Chamberlain

Autorka: Diane Chamberlain
Tytuł: Dar morza 
Wydawnictwo:

 


Daria nigdy się nie spodziewała, że mając jedenaście lat, będzie miała wpływ na ludzkie życie. Przecież wtedy była tylko małą dziewczynką, na którą nikt nie zwraca uwagi, a starsze dzieci, w tym jej siostry, wolały bawić się z kimś w swoim wieku.
Gdy więc dziewczynka na plaży znajduje noworodka, którego przynosi do domu tym samym go ratując, ludzie nazywają ją "superdziewczyną". Nagle staje się ważna i jest w centrum uwagi.

Dwie dekady później Daria nadal jest "superdziewczyną" tym razem już dorosłą i ze swoim bagażem doświadczeń.

Uratowana dziewczynka to Shelly. Teraz już dorosła kobieta, która w wyniku porodu czy też tego co ją spotkało jest trochę opóźniona. Choć potrafi zarówno normalnie pracować jak i się komunikować, nie potrafi trafnie ocenić sytuacji, ani tym bardziej nie wie komu ufać, a komu nie. Po śmierci rodziców Daria opiekuje się Shelly i przez to cierpią wszystkie jej związki. Szczególnie dotkliwie odczuła ostatni, w którym jej narzeczony wręcz wymusił na niej oddanie Shelly do specjalnego ośrodka.

Gdy wszystko powoli wraca do normy, na wyspie pojawia się Rory z synem, dawna miłość Darii, ale też facet z telewizji od programu "Prawdziwe historie".
Wkrótce okazuje się, że to Shelly go ściągnęła, aby odkrył kto tak naprawdę jest jej matką i co stało się dwadzieścia lat temu na plaży.

"Dar morza" to już kolejna wspaniała książka Autorki. Nie wiem jak to jest, ale potrafi ona niesamowicie wprowadzić czytelnika w te wszystkie zawiłości historii. Tę, czytało się tak wspaniale, że naprawdę z trudem dało się od niej oderwać. Wszystkie wątki poboczne, które wydawały się na pozór nieważne, później łączyły się w jedno, tworząc tę wyjątkową całość.

To już kolejna książka z klubu "Kobiety to czytają", która jest nie tylko wspaniała, ale także pokazuje poświęcenie, oddanie i miłość, która przetrwa wszystko.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka