Barwa ciszy - Rosamund Lupton

Autorka: Rosamund Lupton
Tytuł: Barwa ciszy 
Wydawnictwo:

 

Yasmin wraz z Ruby, przyleciały na Biegun Północny aby szukać ojca Ruby i męża Yasmin. Na miejscu okazuje się, że katastrofy w wiosce, którą zamieszkiwał mąż, nikt nie przeżył. Yasmin jest wstrząśnięta, ale stara się trzymać pozory przy córce.

Mimo bardzo szczegółowych wyjaśnień, Yasmin nie wierzy w to, że jej mąż mógł nie przeżyć. Zaprawiony w bojach i mrozach arktycznych Matt poradziłby sobie bez żadnego problemu, zakładając oczywiście, że uciekł na czas. Jest jeszcze jeden nie wyjaśniony szczegół. Telefon, który odebrała w nocy kobieta. Jest pewna, że dzwonił do niej mąż, jednak osoby pracujące na miejscu, zaprzeczają tej wersji, ponieważ telefon został znaleziony w zgliszczach.

Kto kłamie? Yasmin postanawia wyruszyć w niebezpieczną trasę po Biegunie Północnym aby odszukać męża. Nie wie jednak, że ktoś porusza się kilka kroków za nią.

Przyznam, że według mnie to jedna ze słabszych książek autorki. "Siostra" czy "Potem" były rewelacyjne i teraz również spodziewałam się czegoś na tym samym poziomie i nieco się jednak rozczarowałam. Na pewno na ogromny plus zasługuje sam pomysł na umieszczenie akcji książki na Biegunie Północnym. Mówię Wam, te wszystkie opisy śnieżyć, mrozów po -30 stopni, bardzo działały na moją psychikę. Ale mimo wszystko zabrakło mi tego efektu "wow".

Jeżeli macie ochotę, oczywiście przeczytajcie:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka