Tajemniczy brat - Virginia C. Andrews

Autorka: Virginia C. Andrews
Tytuł: Tajemniczy brat 
Wydawnictwo:

 

Wszyscy, którzy czekali na niejako zakończenie całej serii sagi rodzinnej "Kwiaty na poddaszu" po tej lekturze, będą mogli odetchnąć z ulgą.

"Tajemniczy brat" to książka, którą można przeczytać zarówno osobno jak i z całą serią. Ja uważam, że więcej sensu ma czytanie gdy zna się serię o całej rodzinie, wtedy ta historia nabiera większego sensu.

Clara Sue właśnie straciła brata. Może jakoś łatwiej byłoby jej to przeżyć gdyby nie fakt, że straciła również babcię i rodziców. Żałoba na dobre zagościła w domu Clary i jej dziadka.
W tym samym czasie, w którym umierał mały Willie, do szpitala przywieziono chłopca, który był truty arszenikiem. Chłopiec w ciężkim stanie, bez rodziców, zdany sam na siebie, został zauważony przez dziadka dziewczyny. Co więcej mężczyzna uważa, że to znak i trzeba się chłopcem zaopiekować.
Wkrótce trafia do rodzinnego domu Clary i zostaje umieszczony w pokoju jej zmarłego brata. To przelewa czarę goryczy. Zupełnie nieznajomy chłopiec nie tylko ma jej zastąpić zmarłego brata, ale także używa jego imienia i nazwiska. To zdecydowanie nie podoba się dziewczynie.
Czy jej dziadek zwariował? Kto zostawił chłopca w szpitalu oraz przez wiele lat go truł?
Tę tajemnicę postanawia rozwiązać, ale nie wiadomo czy gdy prawda ujrzy światło dzienne nie zmieni życia wielu osób. Czy są na to gotowi?

"Tajemniczy brat" to książka, która od samego początku niesamowicie wciąga. Kto zna całą serię Virginii C. Andrews wie jak wszystkie jej książki potrafią zaangażować czytelnika. Teraz było dokładnie tak samo.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się co wspólnego ma "Tajemniczy brat" z serią "Kwiaty na poddaszu" koniecznie przeczytajcie!
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka