Dziewczyna, którą kochałeś - Jojo Moyes

Autorka: Jojo Moyes
Tytuł: Dziewczyna, którą kochałeś 
Wydawnictwo:

 

Sophia miała to nieszczęście, że przyszło jej żyć w czasie wojny. Jej ukochany mąż został powołany w szeregi armii, a ona przeniosła się do siostry aby pomóc jej w utrzymaniu baru.
Razem starały się przetrwać to w jakich warunkach przyszło im żyć. Jedyną pociechą w życiu Sophii była pamięć o mężu i obraz, który przedstawiał ją i któr namalował mąż.
Wszystko zmienia się gdy Niemcy postanawiają się stołować w barze Sophii.

Dowódca żołnierzy ma słabość do kobiety i do obrazu. Wkrótce Sophia prosi go o coś, za co przyjdzie jej zapłacić ogromną cenę.

Prawie sto lat później Liv jedyną pociechę w swoim życiu czerpie z obrazu, który przedstawia nieznajomą kobietę i który jest pamiątką po zmarłym cztery lata wcześniej mężu. Liv ma nie tylko złamane serce ale także długi, komornika i pusty portfel.
Gdy na swojej drodze spotyka Paula, nie wie jeszcze jaką rolę odegra mężczyzna w jej życiu i jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za miłość do obrazu.

"Dziewczyna, którą kochałeś" to piękna opowieść nie tylko o czasach wojny, ale także o teraźniejszości, w której tak cudownie pokazana jest miłość do drugiego człowieka. Ale nie miłość do mężczyzny czy kobiety. Po prostu miłość i troska o bliźniego. Liv chciała zrobić wszystko aby nieżyjąca już tyle lat Sophia odzyskała dobre imię, a to w dzisiejszych czasach jest mało spotykane.
Oprócz tej historii Autorka pokazała nam bardzo realny obraz małej społeczności, która żyła w czasach wojny. Niesamowite jak ludzie podatni byli na osądzanie innych. Dla nich wszystko było czarne albo białe. Albo było się z Niemcami albo przeciw nim. Gdy Sophia nieco się wyłamała zapłaciła za to ogromną cenę.

Jeżeli nie znacie jeszcze tej książki, polecam Wam ją przeczytać! Ja nie potrafiłam się od niej oderwać!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka