Pensjonat - Battle Lois + KONKURS

Autorka: Battle Lois
Tytuł: Pensjonat
Wydawnictwo:
Okres przedświąteczny to czas, w którym staram się wybierać książki, poruszające przede wszystkim tematykę świąt. Prócz tego powinny być także: zabawne i wzruszające. Poprzez taki wybór, jestem w stanie przygotować się psychicznie i duchowo na wspaniały czas jaki niosą ze sobą te piękne święta. Zresztą nie będę Wam tutaj kłamać, bowiem UWIELBIAM te wszystkie ciepłe, kolorowe i przecudowne okładki z płatkami śniegu, czy jak w przypadku "Pensjonatu" z przepięknym kominkiem.
"Pensjonat" nie był wybrany z przypadku (oczywiście), tak samo jak pozostałe książki, które już czekają na przeczytanie.
W tej książce, prócz tego wszystkiego, czego oczekujemy po lekturze świątecznej, otrzymamy jeszcze dużo wspomnień rodzinnych, także tych bolesnych.

Przy świątecznym stole spotykają się cztery silne kobiety po przejściach.
Josie Tatternall - matka swoich trzech dorosłych już córek: Cam, Evie i Lili.
Kobiety mimo, że łączą ich więzy rodzinne nie są sobie bliskie. Łączy ich właściwie tylko nić wzajemnych pretensji, ukrywanych przez lata. Kiedyś, były sobie bardzo bliskie, ale ich "zamknięcie na siebie" bardzo zmieniło ich stosunki. Josie kocha wszystkie swoje córki i bardzo żałuje, że życie tak ułożyło ich wzajemne relacje. Choroba jednej z przyjaciółek Josie, zmusza ją do przemyśleń. Kobieta ma już swoje lata i zdaje sobie sprawę, że każdy dzień, który spędza tu na ziemi marnuje, bo nie umie rozmawiać ze swoimi córkami.

Nadchodzą jednak święta i wszystkie cztery kobiety zasiadają do jednego stołu. Mają okazję wytłumaczyć sobie nieporozumienia, które nawarstwiły się przez lata, a także zakopać topór wojenny i naprawić swoje błędy, czy im się to uda?
Czy magia Bożego Narodzenia wpłynie pozytywnie na problemy ukrywane przez lata?
Zapraszam na podróż po wspomnieniach czterech różnych kobiet.

Książka jest fantastyczna. Jest nie tylko ciepła w odbiorze ale także i zabawna. Uwielbiam czytać takie lektury, dokładnie w tym okresie przedświątecznym. Wydawca pisze, że po tę książkę można także sięgać w ciągu roku, ale wątpię, że tak samo pozytywnie odebrałabym ją na przykład będąc na plaży.
Takie książki niesamowicie wpływają na poczucie własnej przynależności do rodziny, a także pomagają podbudować się i zmobilizować do walki z przeciwnościami losu.
W książce poznamy historię każdej z kobiet, a także wspomnienia z dzieciństwa przeplatane z teraźniejszością.
"Pensjonat"to książka,którą absolutnie musicie przeczytać. Jestem pewna, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie:)
___________________________________________________________________

Jeżeli macie ochotę na przygarniecie książeczki, to razem z wydawnictwem Literackim zapraszam do zapisów:)
Losowanie 11 grudnia:)
Wystarczy zostawić komentarz i jeżeli macie ochotę, możecie poinformować o konkursie znajomych:)
To taki prezent, który możecie otrzymać pod choinkę:)

Zapraszam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka