Obietnica gwiezdnego pyłu - Priscille Sibley

Autorka: Priscille Sibley
Tytuł: Obietnica gwiezdnego pyłu
Wydawnictwo:
Elle i Matt choć kochali się niemal od zawsze, długo nie mogli znaleźć drogi do wspólnego szczęścia. Dopiero po kilku nieudanych związkach i wielu zmarnowanych latach biorą ślub.
Niestety nie jest dane im cieszyć się macierzyństwem. Choć są bardzo szczęśliwi, to z ogromnym cierpieniem przeżywają kolejne poronienia i straty narodzonych dzieci.

W końcu Matt przerażony tym, że może stracić ukochaną, oznajmia jej, że nie będą więcej próbować.
Ale wtedy ma miejsce coś, co zmieni na zawsze ich życie.
Elle ma wypadek w wyniku, którego jej mózg ulega całkowitego zniszczeniu. Matt jest zdruzgotany. Nie wyobraża sobie życia bez ukochanej kobiety.
W dodatku jego żona miała jedno życzenie. W razie gdyby coś jej się stało, nie chciała być sztucznie podtrzymywana przy życiu. Nie chciała być skazana na powolne i pełne cierpienia umieranie, jak jej matka.
Czy Matt pozwoli umrzeć Elle?

"Obietnica gwiezdnego pyłu" to książka, która mnie oczarowała. Rzewnie przy niej płakałam co dawno się już nie zdarzyło. Chyba od czasów gdy czytałam książkę "Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes, którą Wam polecam.
Ta historia ma w sobie coś, co od początku bardzo angażuje czytelnika. Wręcz hipnotyzuje, uniemożliwiając mu dalsze funkcjonowanie.
Przyznam, że też wiele we mnie zmieniła. Człowiek czasami nie docenia tego co ma. Albo może nie tyle co nie docenia, co wydaje mu się, że zasługuje na coś, co posiada. Takie książki zawsze bardzo emocjonalnie na mnie wpływają i później bardzo długo we mnie siedzą. Tak było też w tym przypadku.

Na okładce znajdziemy informację, że jest to przejmujący dramat rodzinny dla wielbicielek powieści Jodi Picoult. Uwielbiam książki Jodi, ale uważam, że taka reklama jest zupełnie zbędna, bo książka broni się sama. Jest zaskakująca, emocjonalna, wzruszająca i przepięknie napisana.
Z całego serca Wam polecam. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka