Wracajmy do domu - Lisa Scottoline

Autorka: Lisa Scottoline
Tytuł: Wracajmy do domu
Wydawnictwo:Jill powoli odzyskuje spokój ducha po traumatycznym rozwodzie, w którym rozstała się nie tylko ze swoim dotychczasowym mężem ale i jego dwoma córkami, dla których była matką. Victoria i Abby zostają pod opieką ojca, natomiast ona nie może się z nimi nawet spotkać, bo zabrania im tego William.

Cierpi także jej córka Megan, która straciła siostry i zastępczego tatę.

Jill po kilku latach jest już w szczęśliwym związku z Samem, a Megan powoli zapomina o tym co się stało. Pewnego wieczoru w domu pojawia się Abby. Pijana i ledwo żywa opowiada o tym, że jej ojciec nie żyje i prawdopodobnie ktoś go zabił.
Jill w to nie wierzy, ale bardzo kocha pasierbicę i postanawia jej pomóc.

Kilkudniowe śledztwo prowadzi ją do zaskakujących informacji. Okazuje się, że jej były mąż wcale nie był tym za kogo się podawał, a Jill, Megan, Abby oraz Victoria są w niebezpieczeństwie.

Po poprzednich książkach tej autorki byłam dosyć sceptycznie nastawiona, ale muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona. Pamiętam, że autorka miała wielki problem z zaangażowaniem czytelnika w całą akcję, dlatego jej książki tak mało mi się podobały.
Z tą jest inaczej. Od początku angażuje czytelnika i sprawia, że trudno się od nie oderwać.

Musicie też wiedzieć, że książka nie jest lekką powieścią, ale trzyma w napięciu do samego końca i zmusza czytelnika do zastanawiania się nad motywem, ale i nad tym kto to zrobił i jaki miał w tym cel.
Polecam.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka