Zatoka tajemnic - Rosanna Ley

Autorka: Rosanna Ley

Tytuł: Zatoka tajemnic

Wydawnictwo:
Ruby żyje w związku, w którym nie jest szczęśliwa i pewnie nadal by w nim tkwiła gdyby nie nagła śmierć rodziców.
Kobieta zostawia dotychczasowego chłopaka i wyjeżdża aby poradzić sobie z bólem po stracie rodziców.

W domu rodzinnym znajduje pudełko, w którym jest zdjęcie kobiety z dzieckiem oraz czepek i koraliki. Wkrótce okazuje się, że Ruby była adoptowana. Nie rozumie jednak dlaczego rodzice wcześniej jej o tym nie powiedzieli..

Andres schronił się na wyspie uciekając przed gniewem ojca. Od momentu, w którym ojciec wyrzucił go z domu stracił nie tylko ojca i dom, ale także kontakt z ukochaną mamą i siostrą.

W książce poznajemy też Julię. Siostrę zakonną, która skrywa przed światem uciążliwy sekret..
Czy odważy się go wyznać?

Tę trójką bohaterów łączy jedno. Wspólna przeszłość i kto wie może i przyszłość?

Wiązałam wielkie nadzieje z tą książką. Poprzednia książka tej autorki "Dom na Sycylii" tak mi się spodobała, że teraz chyba na za dużo się nastawiłam. Owszem, książka bardzo mi się podobało, ale w porównaniu z poprzednią wypadła raczej słabo.

Sama historia o skradzionych dzieciach w Hiszpanii jest mi znana już ze "Skradzionej - Clary Sanchez" którą całkiem niedawno czytałam, więc może też dlatego całość mnie za bardzo nie zaskoczyła.

Mimo to książka nie jest zła, czyta się ją całkiem dobrze. Szczególnie ciekawy wydał mi się cały życiorys siostry Julii. Na plus można też zaliczyć to, że autorka pokazuje nam całokształt tej historii. Powraca do przeszłości i wspomnień bohaterów, a także ukazuje teraźniejszość. Dzięki temu czytelnik może lepiej poznać nie tylko motywy postępowania ale także i sytuację.

Zamierzacie przeczytać?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka